Рецепт за кафе кое ги топи килограмите: Додајте 2. состојки и истопете го салото од стомакот!

Доколку обичното кафе го унапредите со следните состојки ќе добиете хит напиток кој ќе ви помогне во борбата со одвишните килограми.
Се’ што ви е потребно е црно кафе, путер и масло богато со триглицериди.
Иако содржи околу 500 калории и 51, грам масти, од кои 70 проценти се заситени мснотии, рецептот за ова кафе покажало одлично дејство за организмот.
Освен што поволно го забрзува метаболизмот и влијае на губењето килограми тоа ги подобрува менталното здравје и енергијата.


Посебно добро делува на топењето маснотии на подрачјето на стомакот.
Рецепт:
1. Во филџан кафе додајте 2. лажички несолен путер и 2. лажици масло богато со триглицериди како што е кокосовото масло.
2. Потоа уфрлете ги во блендер за да се соединат.
Совет е да користите вистинско кафе во зрно, а не инстант во прав, бидејќи тоа содржи многу повеќе антиоксиданси.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …