РАНО АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ВИКЕНДОТ КОЈ ШТО ДОАЃА: Ќе дува силен јужен ветер (над 70 км/час), се очекува и дожд!

Метео прогноза на Славчо Попоски:

Длабок џиновски циклон ќе ни го расипе времето од овој викенд (ќе донесе дожд, силен јужен ветер, Сахарска прашина и песок). Температурите и понатаму натпросечно високи, најава за снег нема!


Ветерот од јужен правец кој што ќе дува за време на викендот во Македонија локално ќе достигнува брзина од над 70 км/час, а понекаде не се исклучува можноста и за развој на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и исто така силен јужен ветер.

Поради ваквиот развој на времето, очекуваме многу неповолни Биометеоролошки услови, па така кај метеопатите ќе се јават значителни здравствени проблеми.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …