Промоцијата на меѓународното академско списание Балкански Хип Хоп Студии

Во среда на 6 декември 2023 година во 18:00 часот во Дом на култура “Кочо Рацин” (наспроти средното училиште Јосип Броз), ќе биде одржана промоцијата на првиот и вториот број од меѓународното академско списание Балкански Хип Хоп Студии (www.balkanhhs.com).

Магазинот го поставува македонскиот хип хоп таму каде што треба – на врвот на балканската хип хоп сцена, а во него учество земаа универзитетски професори од целиот Балкан во чиј домен на истражување се хип хопот и урбаните поткултури. Од Македонија како соработници се јавуваат дел од најдобрите домашни хип хоп имиња (Ицко – Чиста Околина, ДЈ Гоце САФ, Тони Зен, ДЈ Бугимен и Кацар).


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …