Промоција на плоча од „Паркети“

Денес со почеток во 17:00 часот во Олабај-зоната на Манаки офф, ќе се случи промоцијата на лимитирана едиција и деби албумот на Паркети – „Грижа на совеста“ (оригинално објавен на касета во 1996 година) а сега прв албум ставен на плоча – лимитирана едиција.

За почитувачите на плочи: Паркети ќе стават автограми, а ќе има и Merch со дизајн на Паркети…
А за фановите,… нека дојдат и ќе видат што сме спремиле, се вели во објавата од организаторите на овој настан. Промотор ќе биде Тошо Филиповски.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …