Пристигнува ретроградниот Меркур, еве на кои знаци тоа ќе им користи!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Секој што верува во хороскопите се наежува кога ќе слушне дека доаѓа ретроградниот Меркур.

Оваа година тој прв пат се движи ретроградно во сонливите, духовни и емотивни Риби, од 16-ти февруари до 9 март. Пред да заклучите дека овој период ќе биде тежок, треба да проверите дали припаѓате на еден од следниве три знаци што ќе имаат корист од овој астролошки настан, пишува „Elite Daily“.


Рак
Дали времето го трошевте на работи што не беа важни? Дали вашиот лош став беше пречка за среќа? Дали играте безбедно и не ризикувате? Време е да се ослободите од сите работи што ве спречуваат да го живеете животот во потполност. Можеби е време да започнете да верувате дека животот има многу повеќе да ви понуди од она што го добивате во моментов. Опкружени сте со добри можности што само треба да ги грабнете. Не го трошете времето и започнете да живеете во целосното значење на зборот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 29.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на …