Починала саревската хероина – Дона Арес

Пејачката Дона Арес почина по долгата и тешка болест.
Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес почина на своја 40. годишна возраст.
Пејачката која три пати водеше битка со ракот починала вчера во родното место Бихач.
Дона Арес од 2014. година се бореше со рак на матката.
Родена е на 1. јануари 1977 година во Бихач, а со музика почнала да се заминава уште како дете.

Jedna i jedina!!!! Rijeka Una! Nema te ljepote i tog šuma slapova nigdje! ❤️🌳🏡❤️


A post shared by Donna Ares (@donnaares) on


Иако два пати јуначки се бореше со ракот, давајќи им сили на оние луѓе кои ја делат истата судбина како и неа, Дона Арес во себе преживувала вистинска животна драма.
Откако по трет пат и се врати ракот, Дона храбро порачуваше дека ќе го издржи и тоа, и дека никогаш нема да се предаде. Дури и покрај фактот дека непосредно пред смртта се раздели од својот сопруг Џавид Љубовиќ.
Дона сите ги изненадила кога на 24. август објави нивна заедничка фотографија која ја прецрта со црвен „икс“ со следнава порака:
„Готово е и не ми е жал. Каде нема доверба нема ништо!!! Никогаш! Збогум, засекогаш“, напишала Дона
„Јас не треба тука на никого ништо да објаснувам и не ме интересира твое мислење… Можеш слободно да одиш и никогаш да не се вратиш на мојот профил, однеси ги со себе и тие кои се сложуваат“, ова е еден од коментарите на Дона која го напишала на оние кои се чуделе поради објавата.

😘😘❤️ Danas je dobar dan!!!


A post shared by Donna Ares (@donnaares) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиерна изведба на театарската претстава „Парови“ вечерва во Драмски

Вечерва, со почеок во 20:00 часот, во Драмскиот театар во Скопје, премиерно ќе биде изведена …