„Октомвриски музички поход“ вечерва на Школка

Вечерва со почеток во 20:00 часот на Школка во Градскиот парк во Скопје, во рамките на Бела ноќ 2023,  ќе се одржи фестивалот „Октомвриски музички поход“.

На култната Школка ќе може да ги проследите настапите на Димиш, Стефан Петановски Бенд, Занаду, Педро Хоризонте како и диџеите Чарли, Ели Раста Грл и Јаска.


Влезот е слободен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„ЧОВЕКУ, КОЛКУ ОДВРАТНО“: Поранешниот цимер го разоткрил Бред Пит – тврди дека имал проблем со хигиената

Бред Пит е холивудската ѕвезда по која копнеат жените ширум светот, а неговиот поранешен цимер …