Целодневна забава со 150 диџеи за 150 години Heineken

Heineken слави 150 години незаборавни искуства со целодневна забава кај езерцето во Градскиот парк во Скопје, на 5 сцени со 150 DJ-и и многу други содржини и изненадувања. Настанот ќе започне во 12:00 часот.

 

Подолу погледнете ја програмата за сите 5 сцени;

 


Welcome Beats Booths:
Advek, Mongo, Omaru, Firma, Maggi , Dimitar Iliev, Frantic, T-Zobe, SOP, Hambar, Dejv, Emili, Pookie, Tanimed, Marchin, Fic, Charlie, Bela, Daniel, DD’s, Johan Philantrophy, Forma, Nikola Tonevski.

 

Skopje Vinil Convention 2023:
…е настанот кој 7ма година по ред ги собира љубителите на винил културата од целио регион. Над 50 DJ-и распределени на 5 сцени, повеќе од 30 колекционери и изложувачи на плочи, рабптилници и scratch сесии се во склоп на големата 150ка на Heineken.
Double G, Yuksel, Wishko, Bazel, Uzun Baba, Sasho Uzun, Ariton, Dimitri od Chair, Geto Rudi, Chvare, Goce, Hypertech, Game Over, Chiko, Viktor Apostolski, Bruv, Boogieman, Darko Stepic, Kool K, Fecky Farris, Iceberg, Christian HSS, Machki, Pass-N-G-R, Nikifor, Tomche Rootboy, Chima, Darko Markovski, Milan Serafimov, Shark,
Dragan B. Kostic, Samoil, Pavle Vasiljevic, Oky Doky, Strajk, Koushiro, Vaso, Slave, Diah, Chakra, Drazi Drags, Rizinski, Rade Stanojevic, Mawrteen, Drama, Darko Jordanov, Ogie, Dejan Pete, Косо aka Shimokita, Raid, Samm The Man, Not Easy, Ceka, Iron, Aki, Bdat Dzutim.

 


Пикник у паркче:
Luka Kekic, Soul Case, Micajkov, Alek Soltirov, Zoki Bejbe, Alan Ford, K-R-K, Marko Rikalovski, Tomi Bojadzi, Ermilova, Nastasya Kish, Bodan Jamakoski, Dushko Janevski, Lesya, Private Panther.

 

Tерапија STAGE:
Baloski, Andreja Salpe, Sonja Ismail, Bole, Violeta Kachakova, Mirko Popov, Goran Kan, Ivana Dragsic, Herzel, Flooder, Ison.

 


Silent Cube Stage:
Mitrik, Samardjiski, Dafilov, S.A.M., Papak Bass, Capee, Cundalini, Dado K, Jansky, Ado, Shamba, Dimish, John Antonio, Ilina, Igor Cige, Katarina, B!zarre, Marko Ortografija, Popaj, Kiskinov, Mako, Foolish Green, Ilich, Soulmental, Manojlovv, Hansen, Mamli, Marigo, Cobe, Chedo, Gogi, Besniot Vitez, Luka.

 

На настанот ќе има и Art & Craft и Food Corner, а влезот за сите настани е бесплатен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …