Новото момче на Данијела Мартиновиќ е инспектор за криминал и пејач во бендот „Изван закона“

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ неодамна откри дека повторно е заљубена, а нејзиното ново момче е полицаецот и музичар Јосип Плавиќ.
Данијела и 49-годишниот инспектор за криминал се сретнале поради кражба на нејзиниот идентитет на кој работел Јосип, а по расчистувањето на случајот продолжиле нивните телефонски разговори.


„Случајот брзо беше решен, а потоа нашата приказна почна да се развива. Се’ започна со непланиран телефонски повик, кој очигледно мораше да се случи. Откако се запознавме, поминавме многу време разговарајќи и полека почнавме да забележуваме дека споделуваме исти вредности, погледи на животот и светот околу себее, па дури и некои соништа“, рекла пејачката и додала дека моментално се чувствува како да е во бајка.
Како што дознава Слободна Далмација, Јосип имал еден брак во кој добил ќерка, а со поранешната сопруга е во добри односи. На неговите пријатели на почетокот им било чудно бидејќи тој и Данијела се поврзале бидејќи физички се сосема различни. Имено, Данијела е ситна, додека Јосип е висок, силен и јак.
Јосип во забавните кругови е познат и како рок пејач кој е дел од бендот „Изван Закона“, а свири на гитара и пишува музика за текстови на кои автор е негова колешка за криминалистка.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …