(ФОТО) Оптичка илузија која ги збуни луѓето на интернет: Дали на фотографијата е плажа или автомобил?

Оваа оптичка илузија ги збуни луѓето на интернет. Додека едни пишуваат дека на фотографијата гледаат плажа, други тврдат дека на сликата има автомобил.
Луѓето се поделени. Некои се убедени дека на фотографијата се гледа песочна плажа направена за време на невреме, додека други гледаат оштетена врата од автомобилот.
Сликата беше претходно објавена на Твитер, а се појави и на Редит, при што луѓето од целиот интернет се обидуваат да разберат што гледаат.


„Јас гледам само плажа, не знам како некој може да види нешто друго“, „Ова е дефинитивно плажа, можам да видам брод во далечина“, се дел од коментарите.
ТикТокерот @HecticNick одлучич да ја расчисти работата и открил дека на оваа фотографија всушност се наоѓа дното на зарѓан автомобил.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СТРАСТ ЗА АВАНТУРИ – Уживаат во слободата: Хороскопски знаци кои не сакаат да бидат во врска

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …