Tag Archives: поделба

БИЛ И МЕЛИНДА ГЕЈТС И’ ОФИЦИЈАЛНО СЕ РАЗВЕДЕНИ: Парницата завршена, останува мистеријата како е поделено богатството

Милијардерите Бил и Мелинда Гејтс се официјално разведени после 27. години брак. Според Фокс Бизнис, нивниот развој бил потпишан во понеделникот, со што се стави крај на сагата што започна кога во мај 2021. година објавија дека се разделуваат. Во идентични твитови, 65-годишниот основач на Мајкрософт и неговата тогаш 56-годишна …

Повеќе »

(ФОТО) СУДОТ КАКО ДОМ – Бред и Анџелина повторно на рочиште: Овојпат поради виното!

Нивната љубов порано беше симбол на хармоничен пар, а Анџелина и Бред сега се влечкаат по судовите. Прво, причината беше заедничкото старателство над децата, а сега, верувале или не – заради виното. Анџелина Џоли одлучила да ги прекине сите врски што ја врзуваат со нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит, а …

Повеќе »

(ФОТО) Конечно познати барањата на Кание во бракоразводната парница со Ким Кардашијан – Како ќе ги поделат милијардите?

Кание Вест конечно одговори на барањата за развод што ги постави Ким Кардашијан на 19. февруари оваа година. Познатиот рапер и дизајнер пред се бара од судот заедничко старателство над нивните четири деца. Според таблоидот „TMZ“, она што Вест го бара од Ким во бракоразводната парница не се разликува од …

Повеќе »

КОЛКУ ПАРИ И ДАЛ БРЕД ПИТ НА ЏЕНИФЕР АНИСТОН ПОСЛЕ РАЗВОДОТ? Откриени детали од КРАХОТ НА БРАКОТ на бившите сопружници кои светот ги ОБОЖУВАШЕ!

Кога се развеле пред 15 години, Бред Пит и Џенифер Анистон беа двете најголеми филмски sвезди во светот. За време на нивната врска, Пит заработи милиони глумејќи во филмовите Fight Club, Snech и Ocean’s 11. Jенифер, од друга страна, таа имаше 1.000.000 долари по епизода на „Пријатели“. Меѓутоа, кога се …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА СЕ РАЗВЕЛА ОД СОПРУГОТ! Мора да му даде половина богатство – делат 190. милиони долари, но и ОВА!

„Врската се разви, и тие станаа подобри пријатели отколку љубовници. Тие сфатија дека нема повеќе романса во нивната врска. Разочарани се затоа што не успеаја…“ Адел, пејачката, конечно добила решение за развод. Таа се разведе од Симон Конечки, со кого има син. Популарниот пар во април 2019. година објави дека …

Повеќе »

(ФОТО) Како изгледал првиот ден во школо во време на корона во Европа

После принудниот одмор и летен распуст училиштата ширум Европа повторно се отвораат, а многу национални влади одлучија да ги враќаат учениците во училниците наместо на часови преку Интернет што се одржуваа од почетокот на пандемијата на коронавирусите. Велика Британија Основните училишта во Англија повторно се отворија на 1/ јуни, иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОГОВОРЕНО – ИСПОЛНЕТО: Пријатели пред 30. години се договориле да ги поделат парите ако некој од нив добие на лотарија!

Двајца пријатели направиле необичен пакт во 1992. година, дека ако некој од нив добие на американската лотарија Powerball, ќе ги поделат парите. Поминаа 28. години и среќата му се насмевнала на Том. Дошло време да се исполни ветувањето. Џо бил запрепастен, добил повик а неговиот пријател рекол „22. милиони долари“, …

Повеќе »

(ФОТО) Младенци од БИХ се скарале среде свадба и покренале развод

Свадбената свеченост на парот Един Хусељиќ и Елда Мујчин со тристотина званици е ненадејно прекината бидејќи брачниот пар само неколку часови после венчавката се скарал поради пари. Целиот Градачац во Босна и херцеговина од вчера зборува за скандалот кој настанал на свадбата на 23. годишниот Един Хусељиќ и неговата избраничка …

Повеќе »

(ФОТО) Ештон Качер на бившата поќерка и подарил вила вредна 1. милион долари

Глумецот, наводно, сака да ги прекине сите врски со бившата сопруга и нејзиното семејство па се одлучил на овој потег. Ештон и ќерката на неговата бивша сопруга куќата заедно ја купиле во 2009. година… Глумецот Ештон качер (40) бил во брак со колешката Деми Мур (55) а таа ги има …

Повеќе »