Tag Archives: пејач

(ВИДЕО) ТАЖНО – ПОПУЛАРНИОТ ПЕЈАЧ (41) ПОЧИНАЛ НА КОНЦЕРТ: Настапи пред полна сала, а публиката била сведок на ТРАГИЧЕН настан!

Хаитинската пејачка ѕвезда Микабен починала за време на концерт во француската престолнина во саботата вечерта. Микабен настапувал пред полна сала, а во моментот на нападот бил на бината во Акор Арената, па вознемирената публика била сведок на овој страшен настан. View this post on Instagram A post shared by 🅱🅴🆁🅻🅸🅽 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Концерт на Ѓоко Ѓорчев во Неготино: „Прекрасна и незаборавна вечер“ – „Концерт за душа! Прекрасно!“

„Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“, се одржи синоќа, сабота, во старата чаршија на родниот град на македонскиот Том Џонс кој со своите соноќешни изведби апсолутно го надмина тој псевдоним. Ѓорчев пееше за сите негови фанови, сите присутни кои ја исполнија старата чаршоја бидејќи дојдоа да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Популарниот пејач Ар Кели е осуден на 30. години поради обвинение за сексуална злоупотреба

Пејачот Ар Кели (55) во средата беше осуден на 30. години затвор за сексуално злоставување жени, девојчиња и момчиња, повеќе од 20. години откако првпат се соочи со обвинението. Минатиот септември, поротата во Њујорк го прогласи Кели за виновен за сексуална трговија и рекетирање, по сите девет точки од обвинението …

Повеќе »

(ФОТО) БОЈАН МАРОВИЌ ПРЕСАДИЛ КОСА: Друг човек! 

Со години сакал да го направи ова! Црногорскиот пејач Бојан Маровиќ (38) си пресадил коса, откако долги години беше ќелав. Маровиќ на социјалните мрежи сподели голем број фотографии на кои можеме да видиме како изгледа сега. View this post on Instagram A post shared by Bojan Marovic (@bojanmarovicofficial) Промената е …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК СТАНАЛ БЕЗДОМНИК: Морничава фотографија го обиколи интернетот со брзина на светлината! Јавноста во ШОК!

Непрепознатливиот актер завршил на улица како бездомник. Актерот Франо Ласиќ шокирал со новата објава на социјалната мрежа Инстаграм. Имено, на фотографиите еден од најголемите заводници на поранешна Југославија изгледа како бездомник, валкано, искинато и непрепознатливо. Иако многумина за момент останале шокирани, набрзо сфатиле дека ова е нова улога и проект …

Повеќе »

ИН МЕМОРИАМ: Денес ненадејно починал Мирчо Цуков од „Интервали“

Мрачна вест се прошири по музичките кругови во Македонија….Ненадејно починал Мирчо Цуков (66), пејачот на легендарниот бенд „Интервали“.За Цуков музиката беше живот, и професионално но и преку настапите со бендот…Извонреден пејач, човек кој секаде беше добро примен… Вокал кој ќе недостасува на македонската поп сцена.Засега не се објавени причините за …

Повеќе »

(ФОТО) ОД „ХИТОВИ“ ДО МЕДИЦИНА: Еве како денес изгледа Зоран Ванев!

ЗОРАН Ванев своевремено испеа многу хитови кои со задоволство се пеат и денес. Меѓу нив најпозна е „Јужна пруга“, а тука се „Лила“ и „Моника“. На врвот на кариерата ја напушти сцената, а денес со семејството живее во Швајцарија и работи како доктор по природна медицина. Зоран кариерата ја започна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Благоја Грујовски: „Бившата жена беше 12., а сегашната е 24. години помлада, таква ми е кармата!“

„Јас не сум таков како што ме зборат. Јас сум повлечен, диксретен човек. Сум правел и јас глупости ко сите. Ми прилепувате секакви приказни, а мојот живот е ист како на другите”, вели Баже во разговорот за „Репортер”. Фолк-пејачот Благоја Грујовски 30 години е на музичката сцена. Иако ко млад …

Повеќе »

(ФОТО) Познат пејач по борба со тумор на мозокот починал на 33-годишна возраст

Том Паркер, пејачот на „бој бендот“ Wanted, починал на 33-годишна возраст откако се борел со тумор на мозокот. Во октомври 2020. година, тој сподели со обожавателите дека му било кажано дека има тумор што не може да се оперира, пишуваат странските медиуми. Симптомите на болеста се манифестирале при нападот што …

Повеќе »