На овие знаци октомври им носи ЉУБОВЕН БРОДОЛОМ: Ги чекаат солзи, драма како и распад на бракови и ДОЛГИ врски

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Доколку припаѓате на некој од овие знаци, обрнете внимание на емотивните врски во текот на овој месец.
Кои знаци треба да обрнат посебно внимание во октомври кога е љубовта во прашање! Ќе има солзи, драма, распаднати бракови и долги врски. Најважно е да научите да се ослободите од работите што не функционираат.

На Биковите им се советува да не влегуваат во расправии со своите партнери. Особено до средината на месецот. Навистина секој груб збор или поглед може да доведе до раскинување.


На Близнаците им се советува помалку да зборуваат и повеќе да слушаат што и на кој начин зборува нивниот партнер. Вашите брзи мисли и уште побрзи зборови понекогаш каснуваат за срцето а тоа не ви била намерата.

Скорпиите се самосвесни. Знаете каква енергија имате особено сега во овој месец! Зрачите и привлекувате, но пазете се од лесно флертување со колега бидејќи може да се случи нешто што и двајцата „не сте го сакале“ а тогаш ќе биде доцна… Може да се случи да сте и во епицентарот на озборувањата.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 14.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Оваа недела повеќето Овни ќе потрошат најголем дел од своето време и енергија …