Мешавина од четири состојки за „ЧИСТЕЊЕ“ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ ОД ТОКСИНИ: Идеална за пушачи кои ГИ МАЧИ кашлање

Може да ја ублажи и кашлицата кај пушачите
Главна состојка во смесата за „чистење“ на белите дробови од токсини е куркумата. Ова растение е познато по своите антибактериски и антивирусни својства, а може да ги намали и воспалителните процеси во организмот. Тоа е идеален додаток на многу јадења и пијалоци, а може исклучително ефикасно да ги отстрани насобраните штетни материи од белите дробови.

Состојки:
400 гр кафеав шеќер
400 гр сецкан кромид
2 лажички куркума
2 лажички рендан ѓумбир


Подготовка:
1. Во тенџере истурете литар вода и додадете кафеав шеќер. Кога ќе зоврие додадете го исечканиот кромид. Оставете да зоврие.
2. Додадете две лажички куркума и 2 лажички рендан ѓумбир. Варете ја оваа смеса на половина покриена додека не изврие на половина.
3. Се остава да се излади, па се прелива во тегла. Смесата ставете ја во фрижидер.
Се препорачува да се зема два пати на ден, по две лажици. Најдобро би било да се зема наутро и навечер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Среќен мртовец“ утревечер во Дом на АРМ

На 2 декември 2023 година (сабота) во Домот на АРМ, со почеток во 20:00 часот, …