Tag Archives: бели дробови

Мешавина од четири состојки за „ЧИСТЕЊЕ“ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ ОД ТОКСИНИ: Идеална за пушачи кои ГИ МАЧИ кашлање

Може да ја ублажи и кашлицата кај пушачите Главна состојка во смесата за „чистење“ на белите дробови од токсини е куркумата. Ова растение е познато по своите антибактериски и антивирусни својства, а може да ги намали и воспалителните процеси во организмот. Тоа е идеален додаток на многу јадења и пијалоци, …

Повеќе »

(ФОТО) Ричард Гир хоспитализиран поради болест на белите дробови

Ричард Гир (73) наводно бил хоспитализиран со пневмонија оваа недела за време на семејното патување во Мексико за да го прослави 40-тиот роденден на неговата сопруга Алехандра Силва. TMZ објави дека на актерот му била дијагностицирана инфекција на белите дробови откако се пријавил во болница во близина на нивната викендичка …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – Учесничка на шоуто „Никогаш не е доцна“ ја загубила битката со тешката болест

Живка Спасиќ починала на 66-годишна возраст Живка Спасиќ, поранешна учесничка на шоуто „Никогаш не е доцна“ и мајка на наставникот по музика Воислав Спасиќ, починала по долга и тешка борба со болеста на 66-годишна возраст. Тажната вест за Гранд ја потврдил и нејзиниот син, додека бројни колеги, другари од конкуренцијата …

Повеќе »

СЕ ЛЕКУВАЛ ВО БОЛНИЦА – Откриена причината за смртта на Масимо Савиќ

Откриена е причината за смртта на легендарниот хрватски пејач Масимо Савиќ, кој не напушти на 60 година. Имено, како што јави хрватската радио и телевизија ХРТ, Савиќ починал во Клиничкиот болнички центар на Сестрите на милосрдието во Загреб, каде се лекувал од рак на белите дробови. Веста за неговата смрт …

Повеќе »

(Рецепт) Лекарите велат дека може да ги исчисти белите дробови за седум дена: Доволна е една шолја дневно

Нема да ви требаат антибиотици или сируп за кашлица од аптека. Подгответе го овој напиток сами. Овој рецепт ги чисти белите дробови за 7. дена. Јаболкото поволно делува на искашлувањето, го стимулира отстранувањето на секретот и го чисти респираторниот систем. Јаболката може да ги намали симптомите на воспаление и иритација …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЛИТЕ ДРОБОВИ И КОЛАБИРАЛЕ – Навалицата кон електронските цигари станува се’ поголема: Студентка го привлекла внимание со застрашувачко искуство

Електронските цигари можат да се видат речиси на секој агол. Примамливите мириси, и зборовите на производителите кои се колнат дека не му штетат на здравјето, беа доволни да ја придобијат денешната младина. Сепак, не треба да се занемари дека тие имаат и лоши страни, на кои една студентка сега решила …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка предупредила за омилената ужина на децата: „Не ги давајте на деца под пет години“

За да ги спречи другите деца да го искусат она што го доживува нејзиниот син, Лакин Докерс ја споделила својата приказна на страницата за образование на Tiny Hearts, која има за цел да ги едуцира родителите за прва помош и несреќи што може да му се случат секому. „Моите лоши …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИМАМ РАК НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ А НИКОГАШ ВО ЖИВОТОТ НЕ ЗАПАЛИВ ЦИГАРА: Животната борба на познатата комичарка!

Таа го привлече вниманието на светската јавност пред четири години, кога го навредуваше поранешниот американски претседател Доналд Трамп… Познатата американска комичарка и актерка Кејти Грифон (60) на своите следбеници на Инстаграм им објавила дека се бори со рак на белите дробови. Имено, минатата година таа ги загрижи обожавателите кога поради …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) НАРОДНА МЕДИЦИНА – ПРИРОДЕН ЧАЈ ОД КАШЛИЦА: Кога имате сува кашлица, ова е спас!

За време на респираторни инфекции, покрај медицинските лекови, неопходно е да пиете и домашни чаеви кои ќе ви помогнат да ја исчистите слузта од белите дробови. Освен пијалок од ѓумбир, лимон и мед, пробајте го овој чај за кој ви донесуваме рецепт. Двете главни состојки кои се вклучени се – …

Повеќе »