ЛАЈКА ГО ОДБЕЛЕЖУВА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА КУЧЕТО

26 август, Меѓународниот ден на кучето секоја година во светски рамки се одбележува во чест на сите кучиња.
ЈП ЛАЈКА се приклучува во одбележување на овој ден со цел охрабрување на луѓето да вдомат бездомно куче.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 14.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Оваа недела повеќето Овни ќе потрошат најголем дел од своето време и енергија …