Концерт во живо на Спировски, Томевски, Букршлиев и Теодосиев во Оро Бар

Овој Четврток во 21:00 часот во Оро радио, галерија и бар, ќе се одржи концертот на четворица музичари од новиот бран на современиот македонски џез.

Нинослав Спировски –
тенор/сопран саксофон
Благојче Томевски –
бас кларинет
Филип Букршлиев –
гитара
Драган Теодосиев –
тапани


Бидете храбри и придружете му се на овој квартет низ лавиринтот на звучна неизвесност.

Повелете на џез. Влезот е слободен.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ова се најлошите навики на секој хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …