Концерт на италијанскиот бенд CLUSTERSUN во Агора

Вечерва во кафе барот Агора во Куманово, ќе може да го погледнете концертот на италијанскиот бенд CLUSTERSUN.

CLUSTERSUN (Катанија, Италија) се смета за еден од столбовите на shoegaze/psych/пост-панк сцената во Италија и се етаблира како еден од најперспективните бендови во меѓународната сцена на бендови на fuzz и reverb.


Нивниот космички, 3D звучен потпис обезбедува масивни ѕидови од нејасни, морничави реверби и психоделични патувања, комбинирајќи влијанија како My Bloody Valentine, Slowdive, The Jesus And Mary Chain, The Brian Jonestown Massacre, Spacemen 3, The Black Angels, Dead Skeletons, The Telescopes , A Place To Bury Strangers.

Тие се на улиците со години (многубројни турнеи во Европа, како и на американскиот континент), нивното знаење за изведба во живо гарантира интензивен, силен и забавен момент кој не може да биде подобар.


 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Костадиновска-Стојчевска: Го враќаме симболот на Скопје – Универзалната сала

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска ги најави градежните активности за реконструкција и адаптација на …