КИНО НА ОТВОРЕНО СО ФИЛМОТ “ПАНКОТ НЕ Е МРТОВ”, ВО САБОТА, ВО ГРАДСКИОТ ПАРК

Како дел од богатата културна понуда во рамките на кандидатурата за Скопје – Европска престолнина на културата 2028 утревечер (02.09.2023 година, сабота) на добро познатата локација кај езерцето, во првиот дел од Градскиот парк организираме филмска вечер на отворено со проекцијата на хитот “Панкот не е мртов”.

Филмот “Панкот не е мртов” од режисерот Владимир Блажевски ќе почне во 20 часот.


Бесплатните кино проекции на отворено ја збогатија културната понуда во топлите летни вечери и го привлекоа вниманието на многу граѓани кои го посетуваат Градскиот парк и уживаат со проекциите на  македонски филмови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …