(ФОТО) Во сабота нова ZUMBA® FITNESS ЗАБАВА во FitOne центарот

Со долгогодишно искуство, се очекува нова ZUMBA® FITNESS ЗАБАВА, во новата локација на FitOne, во новиот фитнес центар – FitOne ЦЕНТАР

Нови ZUMBA кореографии, нови ZUMBA песни и нови ZUMBA движења во изведба на искусните ZUMBA инструктори од FitOne, следејќи го светскиот тренд како дел од ZIN (Zumba Instructor Network) мрежата.
Централно место ќе завземат групите на Zumba вежбачите кои ќе се прикажат себеси со комплетно нови Zumba кореографии (нешто што не смее да се пропушти)


ZUMBA Забавата иако организирана од FITONE, наменета е за сите љубители на Zumba Fitness, а не само на вежбачите во FITONE. Па затоа поканети се сите кои сакаат да видат што претставува споделување на Zumba енергијата помеѓу толпа од Zumba фанови и да се приклучат на забавата. Покана и до сите што го практикуваат Zumba Fitness-от надвор од FITONE.


Како и до сега без никакви ограничувања во пол и возраст. Без разлика на вежбачи или гледачи, добродојдени се сите, а забавата е загарантирана.
Детали за забавата: Лиценцирани зумба инструктори, оригинална зумба музика.
Dress Code: Шарено (весели бои) или Zumba облека!
Влез: слободен


Повеќе детали можете да најдете ТУКА

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …