Tag Archives: јога

(ФОТО) Еве што прави Меган Маркле за да ја сочува формата за време на „заклучувањето“

Пандемијата на коронавирусот забави или запре многумина, но не и Меган Маркл. Затворањето на фитнес центрите и спортските сали не значи дека се занемарила. Покрај тоа, фитнесот сè уште е дел од нејзината рутина. Ројалта Фиорито, ко-водителка на подкастот на Royally Obsessed, открила кои навики и помагаат да остане во …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЈНА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД – Верувале или не, оваа жена има 70. години: Благодарение на оваа едноставна навика изгледа 2. децении помладо!

На изгледот и завидуваат и многу помлади жени. На 70 години ги краси насловните страници на многу списанија и гордо се шета по модната писта Кога ќе ги погледнете фотографиите на оваа жена, тешко дека би помислиле дека има над 50.години. Со својот изглед и широка насмевка привлекува големо внимание …

Повеќе »

(ФОТО) ОДВОЈТЕ 10 МИНУТИ ДНЕВНО – Салото од стомакот најтешко се симнува: 5. индиски вежби без движења даваат најдобри резултати!

Бидете упорни и резултатите сигурно нема да изостанат Мрсните наслаги на стомакот се најтешки за отстранување, без оглед колку вежбате и се грижите за вашата исхрана. Најефективни за овој проблем се јога вежби, во кои Индијците се колнат! 1. Кобра поза View this post on Instagram O yoga entende que …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЈНА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД – ВЕЌЕ ПОЛОВИНА ВЕК СЕКОЕ УТРО ГО ПОЧНУВА НА ОВОЈ НАЧИН: Поради тоа во 78. година има тело на топ модел!

Нејзината тајна е прилично едноставна. Секој може да изгледа добро без оглед на возраста, вели таа Дури и многу помлади девојки не можат да се пофалат со телото што го има Барбара Кури а таа вели дека со малку труд секој може да има совршено дефинирани мускули. До 30-годишна возраст, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УШТЕ ЕДНО БЕБЕ НА ПАТ: Алек Болдвин и сопругата го чекаат петтото бебе по трет пат!

Глумецот Алек Болдвин (62) со сопругата Хиларија го очекува петтото дете. View this post on Instagram Little one on the way! 👶 Alec Baldwin and wife Hilaria are expecting their fifth child together. 💕 The heartwarming reveal comes four months after they experienced their second miscarriage. 🙏 Tap our bio …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕШКИ ФОТКИ – СЕ’ ПОПОПУЛАРНА: Мис на Украина привлекува внимание со фотки од јога вежби!

Освен што е спортски активна, Паша свири и клавир. Минатата година магистрирала на менаџмент, а моментално е студентка на Киевскиот институт за меѓународни односи… Украина минатата недела ја крунисала својата мисица. Маргарита Паша (24) ја исчистила конкуренцијата и земала награда од 15.000 евра. Во Лондон на 14. декември ќе се …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – СТУДЕНТКА ВЕЖБАЛА ЕКСТРЕМНА ЈОГА И ПАДНАЛА ОД ШЕСТИ СПРАТ: Пријателка документирала како скршила 110. коски…

Експертите велат дека постои можност за наредните три години да не проговори ниту еден збор… Студентката Алекса Тераца (23) паднала од шести спрат додека вежбала јога на тераса, а нејзината пријателка се снимила. Тераца со години секое утро на тераса вежбала јога, но едно утро решила една поза да изведе …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено што прави Меган Маркл за да се врати во форма

Меган Маркл пред нешто повеќе од еден месец станала мајка. Познато е дека војвотката од Сасекс е голема заговорничка на здрав начин на живот кој вклучува редовно вежбање и разнолвидна исхрана, но она што повеќето обожаватели на кралското семејство го интересира е времето кое и е потребно за да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали на Гордана Силјановска со јавното вежбање јога и се заканува анатема од МПЦ?

Официјален став на МПЦ од 2015. година е „Откажете се од јогата, или ќе ви дадеме анатема“ Православна црква во 2015. година, по состанокот на Свештениот синод кој се одржа во Грција, излезе со став по повод прогласувањето на Светскиот ден на јогата од страна на ООН, кој се одбележува …

Повеќе »