(ФОТО) Таа магнетски привлекува: За оваа егзотична убавица се вели дека е фатална!

Поради нејзиниот егзотичен изглед, таа се појавила во бројни кампањи, серии, телевизиски емисии, но и музички спотови.


View this post on Instagram

A post shared by Madalina Diana Ghenea (@officialmadalinaghenea)


Романката Мадалина Генеа (33), која живее и работи во Италија, е мајка на Шарлот (5), но таа пред се е модел, а потоа и актерка. Нејзината убавина е опишана како „нереална“ и поради магнетизмот со кој зрачи.


Таа започнала да се занимава со моделирање кога имала само 15. години. Своите први ревии ги направила во Милано, каде и денес живее.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …