Tag Archives: врски

ДОКАЖАНО СО СТУДИИ – Најголемиот непријател на врските и браковите со кој се соочуваат многу луѓе

Меѓу првите 5. причини за раскинување, психолозите вклучиле и недостаток на време за уживање во забавните активности, општо преоптоварување со работа и брзо секојдневие, недоволна желба за задоволство и прекумерна зависност од партнерот. Истражувањата покажаа дека парите и сексот се најчестите причини за развод, но терапевтите и другите психолошки експерти …

Повеќе »

Овие 6. ЉУБОВНИ ПАРОВИ се родени еден за друг!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астрологијата вели дека некои врски се неизбежни, дека некои љубовни врски мора да се случат бидејќи одредени љубовни комбинации се предодредени. Ова се неверојатните шест љубовни парови кои едноставно …

Повеќе »

Препознајте ЛАЖГО на време: Овие знаци ќе го издадат!

Во сè покомплицираниот свет на машко-женски односи и врски, многу е корисно да научите да препознавате дали некој ве залажува, бидејќи тоа ви дава голема предност. Лажењето е често еден од најголемите проблеми кога се во прашање врските. Ќе се изненадите кога ќе дознаете колку луѓе признаваат дека тоа го …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци се премногу лоши во врските

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои луѓе едноставно не знаат како да одржуваат здрава и долготрајна врска и можеби би им било подобро да бидат сами, барем ако се верува на астрологијата. На овие …

Повеќе »

Дали на партнерот треба да му се признае измама? Психолог ве советува внимателно да размислите поради ЕДНА причина!

Искреноста во некои случаи може само да ја повреди врската. Иако искреноста треба да биде основа на секоја врска, особено емотивна, во некои случаи вистината треба да ја чувате за себе. Сузан Винтер, советник за парови од Њујорк, тврди дека неверството не треба да му се признае на партнерот од …

Повеќе »

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП до 7.10: Еве што на вашиот знак му донесува Венера во Скорпија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Венера, планетата на љубовта и врските, влегува во знакот на Скорпија на 10. септември и со себе носи драстични промени во односите, комуникацијата и изразувањето на чувствата. Ќе посветиме …

Повеќе »

(ФОТО) Таа магнетски привлекува: За оваа егзотична убавица се вели дека е фатална!

Поради нејзиниот егзотичен изглед, таа се појавила во бројни кампањи, серии, телевизиски емисии, но и музички спотови. View this post on Instagram A post shared by Madalina Diana Ghenea (@officialmadalinaghenea) Романката Мадалина Генеа (33), која живее и работи во Италија, е мајка на Шарлот (5), но таа пред се е …

Повеќе »

Дали бившиот дечко е во добри односи со бившата? Тоа е дозволено во 5. случаи!

Нормално е момчето да остане во добри односи со бившата, но не и да се гледа постојано! Еве неколку ситуации во кои вашата девојка е дозволено да биде во пријателски односи со поранешен партнер (или вашето момче со поранешна девојка): Во ред е ако… … тие имаат долга историја заедно, …

Повеќе »

ЗОШТО ВАШИОТ ПАРТНЕР Е ЉУБОМОРЕН НА БИВШИОТ? Ова се 5. најчести ПРИЧИНИ бидејќи сите влечат ТОВАР од минатото и се чувствуваат НЕСИГУРНО!

Новиот партнер и новата врска секогаш носат голема радост и среќа, освен ако вашиот партнер, и покрај тоа што убаво си поминувате заедно и добро се сложувате, нема проблем со – вашиот бивш. Понекогаш, наместо да уживаат во фактот дека многу ги сакате и се обидувате да го покажете тоа, …

Повеќе »