(ФОТО) СЕ ОГЛАСИЛ! ПИШТОЛИТЕ БИЛЕ ПРОВЕРЕНИ ВЕДНАШ ПО ПУКАЊЕТО! Се појавија нови детали од ТРАГЕДИЈАТА, Болдвин го споделил секој збор!

Актерот Алек Болдвин ја застрела директорката на фотографија Халина Хачинс со истрел од пиштол и го рани режисерот Хоел Соуз за време на снимањето на филмот „Rust“.
Сега се појавија нови информации кои ги открила Тереза ​​Дејвис со која Алек соработувал на споменатата реализација. Болдвин ја сподели целата нејзина кореспонденција на својот Инстаграм профил.


– Истрелите беа случајни празнења, кои се многу почести отколку што мислите. Да, има разлика. Пиштолите биле проверени веднаш по пукањето, а на лице место биле пронајдени случајни празнења и испратени се извинување, јас бев таму кога тоа се случи – изјавила меѓу другото таа.


View this post on Instagram


A post shared by Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)


– Имавме многу состаноци за безбедноста на снимањето. Понекогаш повеќе од еден во текот на денот. Очигледно тој ден се случи грешка, тој што беше одговорен за ова, кој беше задолжен за тие работи, го направи тоа што го направи. Мојата пријателка е мртов. Дали сум лута на одговорниот за безбедност на сетот? Да. Но, не сакам да се преправам дека не се грижел за нашата безбедност во остатокот од времето што го поминавме на снимање – додал таа, додека Болдвин со овие зборови кратко навел:

– Само прочитајте го ова.

Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Национално триатлон првенство – Дојран 2024

Викендов во Дојран, во организација на Триатлон федерација на Македонија и Општина Дојран, ќе се …