(ФОТО) Парите не паѓаат од небо: Нема да верувате што работат децата на најбогатиот тенисер на светот!

Иако само од турнири заработил повеќе од 100. милиони долари,а неговото богатство се проценува на повеќе од една милијарда, швајцарскиот тенисер Роџер Федерер не сака неговите деца да се навикнат на лесен живот.
Федерер сакал да им укаже дека не се доаѓа лесно до пари.
Тој за време на турнирот во Индиан Велс открил дека неговите ќеркички, кои имаат осум години, времето го минуваат така што на улица продаваат лимонада.
„Да, да, тоа им е интересно, а мораат да знаат и’ дека парите не паѓаат од небо. За еден ден заработиле цели 70. долари. Соседите се великодушни кога ќе ги видат децата, тоа им било многу забавно“ рекол Федерер.


Да потсетиме, Роџер Федерер со сопругата Мирка има четири деца – близначките Мајла и Шарлен (8), и близнците Лео и Лени (3).


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …