(ФОТО) Ова се Зеленски и неговиот министер за одбрана. Погледнете како Путин се однесува кон својот!

РУСКИОТ претседател Владимир Путин вчера наредил подигање на неговите нуклеарни сили на високо ниво на подготвеност.
„Им наредувам на министерот за одбрана и на началникот на Генералштабот да ги стават силите за одвраќање на руската армија на борбена готовност“, рекол тој, а камерите забележале срам на лицата на генералите со кои разговарал.
„Разбирам“, кратко одговорил  министерот за одбрана Сергеј Шојгу.
This image has an empty alt attribute; its file name is puutin-so-ministerot-1024x603.jpg
Откако фотографиите од средбата го обиколија светот, многумина го забележаа Путин како седи во однос на неговиот министер за одбрана.
Дописникот на Гардијан Шон Вокер го спореди односот на Путин кон министерот со оној на украинскиот претседател Володимир Зеленски со неговиот министер за одбрана. Последните двајца позираат прегрнати, со насмевки на лицата.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за денес: Што не советуваат ѕвездите за денес 29.11.2023 во врска со работата, љубовта и здравјето?

Овен Работа: Претстои одличен ден за повеќето припадници на астролошкиот знак Овен, за секакви преговори …