(ФОТО) Моника Белучи во тенкиот фустан покажала повеќе отколку што сакала

Италијанската глумица во Шпанија примила награда за својата богата актерска кариера, која и ја врачил колегата Џон Малкович. Белучи блеснала во розев фустан..
Моника Белучи (52) на 65. Филмски фестивал во Сан Себастијан покажала и’ повеќе отколку што очекувала. Шармантната Италијанка облекла розев фустан од тенок материјал под кој се наѕирале голите гради.
Глумицата за својата богата актерска кариера ја примила наградата „Доностија“, а наградата и ја врачил колегата Џон Малкович.
„Во текот на цела моја кариера глумам во филмови кои се насилни, но и поетични“ рекла Моника во пресрет на фестивалот.
Кариерата на Моника ја одбележал, помеѓу останатото, и филмот „Неповратно“ во кого глуми со својот бивш сопруг, Винсент Касел. Нејзиниот лик е силуван од маж, а мачната сцена трае 11. минути.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски

Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски Неговиот татко Дометиј, брат на римскиот цар Пров, побегна од …