Мичиген: Дете во градинка пукало во негови другарчиња

Во градинка во Дирнбор, во американската сојузна држава Мичиген, вчера дете од претшколска возраст, пукало со пиштол во две дечиња на возраст од три години.
Повредените дечиња се во критична состојба.
Се уште не е познато од каде детето го земало оружјето со кое пукало, иако полицијата непоменува дека нејаверојтно го земал од домот каде што биле во дневен престој.
За сега никој не е обвинет, а мичигенската полиција наскоро ќе утврди кој е одоговорен што тоа дете се појавило со пиштол во градинката.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Петар Ѕалев

По кусо боледување денеска во Скопје почина Петар Ѕалев, долгогодишен новинар и уредник на Македонската …