(ФОТО) Лек за целулит од обични состојки:Девојка намачкала оцет по бутините а наутро се расплакала од среќа!

Оцетот од јаболко има бројни употреби…
Иако во продавниците можете да најдете бројни производи за негување на кожата сепак е најдобро да се свртите кон природните решенија.
Оцетот од јаболко има многу употреби, а освен во салати може да се користи дури и за отстранување на целулитот.


Измешајте оцет од јаболко со масло со витамин Е и тоа во сооднос 3:1. Со таа смеса масирајте ја кожата два пати дневно, а задолжително навечер бидејќи во текот на ноќта додека спиете кожата излачува одредени липиди кои придонесуваат оваа смеса најдобро да се впие. Тоа ќе ви помогне да се ослободите од целулитот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …