(ВИДЕО) Кога Наум Петрески ја пее „Без тебе“…и Боговите молчат!

Во овој ладен, дождлив, октомвриски ден, кога ни е потребно малку топлина не е на одмет да се потсетиме на Наум Петрески…и една негова посебна изведба.
Пејачот кој одбележа генерации и генерации македонски љубители на народната песна секогаш пленел со својот глас и интерпретација.Не е случајно што Наум Петрески и ден денес е често виден кај македонските иселеници преку океанот – во Австралија, Америка, Канада…луѓето кои сакаат да го слушаат и гледаат…


Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) И’ по смртта донира: Пејачот минатата година донирал два милиони фунти

Покрај бројните уметнички дела, тој го поседуваше и пијаното на Џон Ленон… Поминаа осум години …