Tag Archives: оцет од јаболко

(ФОТО) 10 најмоќни природни антибиотици: Ги убиваат сите бактерии и ги бркаат вируси, а сите ги имаме дома!

И покрај напредокот во современата медицина, не треба да ги забораваме моќните природни лекови… Додека денес имаме современа медицина, нашите предци за лекување на разни болести морале да се потпираат на земјата и природата само за да набават антибиотици. Подолу ви донесуваме листа на растенија кои ги уништуваат бактериите и …

Повеќе »

(Рецепт) Никогаш полесно до добра форма: Сок кој ги топи килограмите!

Мала вкусна помош која може да го забрза процесот на симнување килограми… Кога ќе одлучите да се фатите во костец со одвишните килограми во требало да обрнете внимание на низа работи. Од намирниците кои ги внесувате, посебен план за исхрана до физичка активност. Сите овие фактори ако се добро избалансирани …

Повеќе »

(Рецепт) Чудо од напиток: Го забрзува метаболизмот, ги намалува шеќерот и холестеролот!

Направете здрав, пробиотички напиток со оцет од јаболко кое ќе создаде здрави бактерии во цревата, ќе го намали нивото на холестерол, ќе ги регулира нивото на инсулин, ќе помогне во отстранување на одвишните килограми, ќе го исчисти црниот дроб, ќе го подобри имунитетот, ќе го подобри варењето и ќе ве …

Повеќе »

(Рецепт) Ги чисти затнатите артерии и го контролира крвниот притисок: Една чаша од овој напиток дневно е спас!

Ќе можете едноставно и здраво да ги исчистите артериите и да го контролирате вашиот крвен притисок, а потребни ви се само 5. состојки! Затнатите или блокираните артерии можат да бидат предизвикани со згрутчување на крвта или плакот кој се формира и таложи како резултат на високо ниво на холестерол во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има 64. години и изгледа како да има двојно помалку: Нејзината тајна е во овие три напитоци!

64. годишниот француски модел ја открил својата тајна на младоликост, вклучувајќи и листа на најдобри напитоци кои го спречуваат стареењето и кои ги пие секое утро. Јасмина Роси е француски модел кој восхитува со убавината и изгледа исклучително добро за своите години: има 64. а изгледа како за двојно помалку. …

Повеќе »

Отстранете го каменецот од забите со два домашни рецепти

Отстранувањето на каменецот е важно за здравјето на забите. Никој од нас не може да го одбегне таложењето на каменец. Го отстрануваме кај стоматолог, но можеме и самите да го спречиме неговото појавување со помош на едноставни домашни рецепти. Оцет од јаболко Во филџан ставете оцет од јаболко и во …

Повеќе »

(Рецепт) Со овој напиток ќе излекувате синусна инфекција

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух. За среќа постои начин како да ја излекувате оваа инфекција. Потребни состојки: 1/2 шолја чиста вода за пиење 1/4 шолја јаболков оцет 1 …

Повеќе »

Чудесни својства на оцетот од јаболко: Лекува воспалување на грло, отстранува модринки и лош здив!

Оцетот од јаболко е најпознат природен лек против одвишни килограми, го забрзува метаболизмот, а одличен е и за нега на кожата и косата… Оцетот од јаболки веќе со векови се користи во исхраната, но и во медицински цели. Го намалува покачениот крвен притисок, помогнува при болести на грлото, лошо варење, …

Повеќе »

(Рецепт) Лице како порцелан: Три начини да ги отстраните старечките пеги – повеќе нема да ви треба пудра!

Правилната нега на лицето е можно, но и пожелно со сосема природни препарати. Доколку имате светла кожа, постари сте од 50. години и многу сте се изложувале на сонце, голема е веројатноста да имате кафеави флеки на лицето. Претераното изложување на сонцето ги оштетува меланоцитите, клетки кои прозиведуваат пигменти на …

Повеќе »