Tag Archives: оцет од јаболко

(Рецепт) Чудо од напиток: Го забрзува метаболизмот, ги намалува шеќерот и холестеролот!

Направете здрав, пробиотички напиток со оцет од јаболко кое ќе создаде здрави бактерии во цревата, ќе го намали нивото на холестерол, ќе ги регулира нивото на инсулин, ќе помогне во отстранување на одвишните килограми, ќе го исчисти црниот дроб, ќе го подобри имунитетот, ќе го подобри варењето и ќе ве …

Повеќе »

(Рецепт) Ги чисти затнатите артерии и го контролира крвниот притисок: Една чаша од овој напиток дневно е спас!

Ќе можете едноставно и здраво да ги исчистите артериите и да го контролирате вашиот крвен притисок, а потребни ви се само 5. состојки! Затнатите или блокираните артерии можат да бидат предизвикани со згрутчување на крвта или плакот кој се формира и таложи како резултат на високо ниво на холестерол во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има 64. години и изгледа како да има двојно помалку: Нејзината тајна е во овие три напитоци!

64. годишниот француски модел ја открил својата тајна на младоликост, вклучувајќи и листа на најдобри напитоци кои го спречуваат стареењето и кои ги пие секое утро. Јасмина Роси е француски модел кој восхитува со убавината и изгледа исклучително добро за своите години: има 64. а изгледа како за двојно помалку. …

Повеќе »

Отстранете го каменецот од забите со два домашни рецепти

Отстранувањето на каменецот е важно за здравјето на забите. Никој од нас не може да го одбегне таложењето на каменец. Го отстрануваме кај стоматолог, но можеме и самите да го спречиме неговото појавување со помош на едноставни домашни рецепти. Оцет од јаболко Во филџан ставете оцет од јаболко и во …

Повеќе »

(Рецепт) Со овој напиток ќе излекувате синусна инфекција

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух. За среќа постои начин како да ја излекувате оваа инфекција. Потребни состојки: 1/2 шолја чиста вода за пиење 1/4 шолја јаболков оцет 1 …

Повеќе »

Чудесни својства на оцетот од јаболко: Лекува воспалување на грло, отстранува модринки и лош здив!

Оцетот од јаболко е најпознат природен лек против одвишни килограми, го забрзува метаболизмот, а одличен е и за нега на кожата и косата… Оцетот од јаболки веќе со векови се користи во исхраната, но и во медицински цели. Го намалува покачениот крвен притисок, помогнува при болести на грлото, лошо варење, …

Повеќе »

(Рецепт) Лице како порцелан: Три начини да ги отстраните старечките пеги – повеќе нема да ви треба пудра!

Правилната нега на лицето е можно, но и пожелно со сосема природни препарати. Доколку имате светла кожа, постари сте од 50. години и многу сте се изложувале на сонце, голема е веројатноста да имате кафеави флеки на лицето. Претераното изложување на сонцето ги оштетува меланоцитите, клетки кои прозиведуваат пигменти на …

Повеќе »

(ФОТО) Лек за целулит од обични состојки:Девојка намачкала оцет по бутините а наутро се расплакала од среќа!

Оцетот од јаболко има бројни употреби… Иако во продавниците можете да најдете бројни производи за негување на кожата сепак е најдобро да се свртите кон природните решенија. Оцетот од јаболко има многу употреби, а освен во салати може да се користи дури и за отстранување на целулитот. Измешајте оцет од …

Повеќе »

(ФОТО) За убавина трпат се – Бизарни третмани кои ги практикуваат славните дами: Измет од славеј, плацента, оцет од јаболко…

Како тоа Џенифер Лопез изгледа како девојче, а се ближи до 50.? Откриваме бизарни тајни на славните дами… Им се восхитувате кога ги гледате на малите екрани. Тие се згодни, младолики, убави, харизмтични…Но, тешко е да се поверува дека жени во четириесеттите и педесеттите години на живот би изгледале како …

Повеќе »