Tag Archives: целулит

Истакнете ја Вашата внатрешна убавина и справете се со целулитот

Надворешниот изглед го рефлектира вашето здравје и виталност. Со процесот на стареење, настануваат промени на кожата. Поради тоа, голем дел од женската  популација инвестира во козметички препарати, скапи процедури и антицелулитни третмани кои не нудат долготрајно решение. Целулитот како последица од стареењето е проблем кај 85-95% од жените, па ако …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАТКА ОСВЕТА – Поради целулитот трпела страшни навреди од дечкото: Го оставила и направила неверојатна трансформација!

Скарлет Скинер, поради подмолните коментари на својот дечко за целулитот, четири години постојано носела панталони.А, потоа и се смачило, го оставила дечкото и на 23. години решила да се промени. Трансформацијата која ја постигнала за шест месеци е неверојатна. „За појадок јадев пржено, како и многу брза храна, чипс, слатки …

Повеќе »

(ФОТО) САМО 1. лажичка од овој зачин го топи салото со неверојатна брзина: Еве што стабала секој ден во оброкот и ЦЕЛУЛИТОТ исчезнал!

Индискиот зачин кој има неверојатни лековити својства, е совршено оружје во борбата против прекумерната тежина, а станува збор за моќната куркума. Истражувањата покажуваат дека куркумата помага да се намали и спречи создавањето на масни клетки. Исто така, овој зачин ги претвора белите масти во кафеави и на тој начин го …

Повеќе »

(ФОТО) Фотошопот прави чуда: Совршени фигури на славните дами кои ги „пеглаат“ неправилностите – но во природа се поинакви!

Телата а особено задниците на славните убавици обично измамуваат воздишки но некои дами не успеале да им избегаат на фотографите па нивните целулити им се откриени на светот. Многу славни убавици секојдневно на своите профили на социјалните мрежи ги воодушевуваат фановите со своите атрактивни фотографии на кои изгледаат беспрекорно. Стегнати …

Повеќе »

(ФОТО) Лек за целулит од обични состојки:Девојка намачкала оцет по бутините а наутро се расплакала од среќа!

Оцетот од јаболко има бројни употреби… Иако во продавниците можете да најдете бројни производи за негување на кожата сепак е најдобро да се свртите кон природните решенија. Оцетот од јаболко има многу употреби, а освен во салати може да се користи дури и за отстранување на целулитот. Измешајте оцет од …

Повеќе »

(ФОТО) Слатка освета: Поради целулит трпела страшни навреди од дечкото: Го оставила и направила неверојатна трансформација!

Скарлет Скинер, поради подмолните коментари на својот дечко за целулитот, четири години постојано носела панталони.А, потоа и се смачило, го оставила дечкото и на 23. години решила да се промени. Трансформацијата која ја постигнала за шест месеци е неверојатна. „За појадок јадев пржено, како и многу брза храна, чипс, слатки …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Венецуела – дестинација од соништата!

Во новиот „Урбан Блок“ ќе гледате: – Како сами да подготвите освежителен и здрав пијалок кој ќе ви помогне да се справите со топлите летни денови – Има и’ подобра идеја за високите температури – патување во Венецуела. Што треба да знаете на оваа тема? – Која и дестинација да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Волшебна формула: Блогерка открила како за само 7. дена го отстранила целулитот!

Дали знаевте дека со помош на кафе и морски алги можете, само за една недела, да го елиминирате целулитот? Една блогерка открила трик кој дава извонредни резултати. Фара Дукаи со интернет слава се здобила благодарение на своите фантастични трикови за нега на лицето и телото, па одлучила да ги сподели …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Градот на лавовите, совршено место за патување и истражување нови култури!

Еве ги темите на новиот Урбан Блок: – Какви треба да бидат препаратите кои успешно ќе ги отстранат стриите и целулитот и ќе го подготват Вашето тело за летото – Очилата се многу повеќе од заштита од сончевите зраци, тие се моќен моден додаток, а какви модели ќе се носат …

Повеќе »