Tag Archives: целулит

(ФОТО) Рита Ора во минијатурно бикини ги покажала резултатите од скапиот третман против целулит

РИТА ОРА гордо ги покажува резултатите од антицелулитниот третман на кој се подвргнала пред да замине на грчкиот остров Крф. Атрактивната 29-годишна пејачка се погрижила во секој миг да изгледа беспрекорно на плажа, па затоа платила 600 евра за процедура кај Шејн Купер, кого членовите на А-листата на sвезди го …

Повеќе »

(ФОТО) РАЗЛИКАТА Е ОЧИГЛЕДНА – Покажала опуштена фигура и целулит: Вака изгледа најплатениот супер модел без фотошоп!

И’ супермоделите се како и сите други жени. И тие се борат со целулитот и неколку екстра килограми Дури и’ на 46-годишна возраст, Кејт Мос заработува милиони со тоа што позира во разни списанија и учествува во реклами. Иако на нејзина возраст, моделите во голема мерка се пензионирани, таа работи …

Повеќе »

(ФОТО) Фотошопот прави чуда: Совршени фигури на славните дами кои ги „пеглаат“ неправилностите – но во природа се поинакви!

Телата а особено задниците на славните убавици обично измамуваат воздишки но некои дами не успеале да им избегаат на фотографите па нивните целулити им се откриени на светот. Многу славни убавици секојдневно на своите профили на социјалните мрежи ги воодушевуваат фановите со своите атрактивни фотографии на кои изгледаат беспрекорно. Стегнати …

Повеќе »

(ФОТО) Лек за целулит од обични состојки:Девојка намачкала оцет по бутините а наутро се расплакала од среќа!

Оцетот од јаболко има бројни употреби… Иако во продавниците можете да најдете бројни производи за негување на кожата сепак е најдобро да се свртите кон природните решенија. Оцетот од јаболко има многу употреби, а освен во салати може да се користи дури и за отстранување на целулитот. Измешајте оцет од …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Венецуела – дестинација од соништата!

Во новиот „Урбан Блок“ ќе гледате: – Како сами да подготвите освежителен и здрав пијалок кој ќе ви помогне да се справите со топлите летни денови – Има и’ подобра идеја за високите температури – патување во Венецуела. Што треба да знаете на оваа тема? – Која и дестинација да …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Градот на лавовите, совршено место за патување и истражување нови култури!

Еве ги темите на новиот Урбан Блок: – Какви треба да бидат препаратите кои успешно ќе ги отстранат стриите и целулитот и ќе го подготват Вашето тело за летото – Очилата се многу повеќе од заштита од сончевите зраци, тие се моќен моден додаток, а какви модели ќе се носат …

Повеќе »