Tag Archives: масло

(ВИДЕО) Домаќинката споделила лесен и брз РЕЦЕПТ за домашен мајонез со млеко но без јајца – „Повеќе не го купувам во продавница“

Се што се прави дома е сто пати повкусно, сите се согласуваме со тоа, а мајонезот не е исклучок Една, очигледно искусна, домаќинка споделила рецепт за домашен мајонез на нејзиниот канал на Јутјуб и луѓето се воодушевени. Со повеќе од девет милиони прегледи, овој домашен мајонез е вистински деликатес. Совршена …

Повеќе »

(Рецепт) Неверојатна моќ на домашното масло од магнезиум: Како од шега ги лекува овие 10. болести!

Стар народен метод на лекување За нормално функционирање на организмот, магнезиумот е многу неопходен. Неопходно е да се обезбеди доволна количина со цел да се избегнат многу болести, болки, но и пад на имунитетот. Магнезиумот е уште поважен од калциумот, калиумот и натриумот. Милиони луѓе страдаат од недостаток на овој …

Повеќе »

Ова масло го успорува процесот на стареење, го намалува стресот и делува како стимуланс

Моќната лаванда може многу нешта и затоа секогаш треба да се има покрај себе, велат ароматерапевтите. Петминутно вдушување на мирисот на есенцијалното масло од оваа билка го намалува нивото на кортизол, хормонот на стрес, за дури 24. проценти. Ова сознание е од исклучителна важност, ако се знае дека кортизолот предизвикува …

Повеќе »

(ФОТО) Лек за целулит од обични состојки:Девојка намачкала оцет по бутините а наутро се расплакала од среќа!

Оцетот од јаболко има бројни употреби… Иако во продавниците можете да најдете бројни производи за негување на кожата сепак е најдобро да се свртите кон природните решенија. Оцетот од јаболко има многу употреби, а освен во салати може да се користи дури и за отстранување на целулитот. Измешајте оцет од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пита од стар леб

Кога ќе ви остане стар леб не го фрлајте бидејќи тој може совршено да послужи за една убава пита. Исто така за фил може да искористите се’ што имате во фрижидер, малку сирење, павлака, салама… Потребно е: 1 векна стар леб 400 мл јогурт 3 јајца 150 мл млеко 150 …

Повеќе »