Tag Archives: ефикасно

Никако да ги отстраните сите дамки и нечистотии на рамната плоча на шпоретот? Пробајте некои од ОВИЕ 4 ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ – ринглите ќе бидат како нови!

За многумина, чистењето на керамичката плотна изгледа како многу полесна работа во споредба со класичните рингли, но одржувањето на рамна плоча е главоболка за многу домаќинки, особено ако јадењето случајно преврие. Наместо да купувате скапи хемикалии и производи за чистење, пробајте природни производи. Користете само меки крпи и сунѓери, а …

Повеќе »

КОНСУМИРАЈТЕ ГО НАУТРО – Овој пијалок ќе ви помогне да ги намалите мастите од стомакот

Отстранувањето на масните наслаги од стомакот може да биде многу напорно, па не е лошо да знаете неколку трикови со кои побрзо ќе ги отстраните масните наслаги, но и ќе го детоксирате телото и ќе го забрзате метаболизмот. Овој напиток за отстранување на масните наслаги стана тренд на социјалните мрежи …

Повеќе »

Избелете ги забите со помош на ОВАА намирница: Дамките од забите ќе исчезнат а здивот ќе биде посвеж!

Резултатите ќе бидат веднаш видливи… Наместо професионално белење на заби, испробајте го овој народен рецепт со намирница што секој ја има дома – нема да имате што да изгубите, а резултатите ќе ве изненадат. Тајната е во јаболковиот оцет. Тоа е намирница која не само што ги избелува забите, туку …

Повеќе »

Ефтини и ефикасни: Третмани со сода бикарбона за здрава кожа

Секој има сода бикарбона дома, и тоа е една од најкорисните и најевтините состојки што можете да ги користите за нега на кожата. Миење на лице Еден начин да се користи сода бикарбона за нега на кожата е да се користи за миење на лицето. Комбинирајте две лажички сода бикарбона …

Повеќе »

(Рецепт) ЕФИКАСНО – Кожата ја враќа со децении: Маска за лице појака од ботокс!

Покрај тоа што е ефтина, оваа природна маска за лице е подобра од ботокс а резултатите ќе ги забележите по првата употреба! Состојки за маската: 1 лажица нишесте (густин) 5 лажици свеж сок од морков 1 лажица кисело млеко Подготовка: Растворете го нишестето во половина чаша вода, ставете во сад …

Повеќе »

(Рецепт) Супер трик за кристално чиста туш кабина: Таблетите за садови се чудо

Жена во кората на половина исцеден лимон ставила таблетка за машина за миење садови која и служела како „сунѓер“ со кој со оцет ја триела туш кабината. Џес Варман од Даб, Австралија, откри на Фејсбук едноставен и ефикасен трик за совршено чиста туш кабина без дамки од бела каменец. Прво, …

Повеќе »

(Рецепт) НАПРАВЕТЕ САМИ – Ако не сакате брчки и темни кругови под очите не одете на спиење без овие маски: Преку ноќ на кожата и ја враќа еластичноста!

Хидратацијата на пределот околу очите е многу важна ако не сакате, пред време, да видите брчки на тоа подрачје… Стареењето на кожата и брчките е неминовно во еден момент, но за да се продолжи периодот без нив, кожата мора да биде доволно хидрирана и негувана. Маските што можете сами да …

Повеќе »

(ФОТО) Лек за целулит од обични состојки:Девојка намачкала оцет по бутините а наутро се расплакала од среќа!

Оцетот од јаболко има бројни употреби… Иако во продавниците можете да најдете бројни производи за негување на кожата сепак е најдобро да се свртите кон природните решенија. Оцетот од јаболко има многу употреби, а освен во салати може да се користи дури и за отстранување на целулитот. Измешајте оцет од …

Повеќе »