(ФОТО) Круната не е важна, сите сме победнички: Одржано првото натпреварување за „Мис на светот во количка“

Првото натпреварување за Мис на светот во количка се одржало во полската престолнина, Варшава.
0д 24. учеснички на натпреварувањето кое е одржано во саботата, победата ја однела студентката по психологија и социјална педагогија од Белорусија, Александра Чичикова.
„Не е важно кој ќе ја земе круната. Сите сме победнички. Ова ни е прва посебна можност на светот да му покажеме дека можеме да правиме што и да посакаме“ рекла 28. годишната професионална кошаркарка во количка од Чиле.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …