Tag Archives: грешка

(ВИДЕО) СИТЕ ГИ ЗБУНИЛ – Ѓоковиќ направи грешка што ја нема направено во 1.250 натпревари, се засрами кога сфати што направил!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во два сета го победи својот голем пријател Васек Поспишил и се пласираше во полуфиналето на турнирот во Тел Авив, а резултатот беше 2:0 во сетови (7:6, 6:3). Сепак, најголемо внимание привлече една необична грешка што најдобриот тенисер на светот ја направи на крајот од мечот. …

Повеќе »

По грешка продавале гориво за 1 евро – се направила огромна гужва

Бензинска пумпа во германскиот град Геролхофен во сојузната покраина Баварија случајно продавала гориво по цена нешто повисока од едно евро за литар. Како што пренесуваат медиумите, бензинот „Супер плус“ на таа пумпа чинел 1.029 евра за литар. Евтиното гориво во вторникот попладне довело до општа гужва. „Резервоарот од 3.000 литри …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВАР и судиите не видоа еден играч. Голема грешка го чинеше Јувентус победа

ЈУВЕНТУС и Салернитана одиграа 2:2 во шестото коло од Серија А. Гостите на полувремето водеа со 2:0 со головите на Антонио Кандрева во 18. минута и Кшиштоф Пјатек, кој погоди во петтата минута од судиското надополнување од пенал. Во продолжението Јувентус успеа да се врати. Најпрвин Глејсон Бремер погоди во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марсело излегол на тревникот на Сити. Се фатил за главата кога видел што направил

ЛЕГЕНДАТА на Реал излегла на тревникот на Етихад на тренинг во пресрет на вечерашниот прв полуфинален натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити и Реал. Но, кога Марсело сфатил што направил, почнал да си ја држи главата. Имено, тој ненамерно го згазнал грбот на домаќинот на работ од теренот. …

Повеќе »

(ФОТО) ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА – БИЛА СОПСТВЕНИК НА РЕСТОРАН, А ПОТОА УКРАЛА МИЛИОНИ! Затворена зад решетки поради ГЛУПОСТ на сопругот: „Подобро да имам рак!“

Ако ве шокираа популарните документарни филмови на Нетфликс „Tinder Swindler“ и „Inventing Anna“, подгответе се за најновиот документарен филм од оваа продукциска куќа – „Bad Vegan“ зад кој, како што многумина тврдат, се крие најлудата вистинска приказна што сте ја слушнале! Оваа необична документарна серија доаѓа во четири продолженија и …

Повеќе »

Кога бензинска пумпа ќе згреши: Со часови точеле гориво по багателни цени

Цените на горивата урнаа рекорди во саботата, но во белгискиот град Кампенхаут на локалната бензинска пумпа, цените и на бензинот и на дизелот одеднаш се преполовиле. И додека кај нас возачите минатата недела во паника полнеа гориво, на бензинските пумпи во Белгија немало гужва. Освен во еден град, во саботата. …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈЛОШИОТ ПОДАРОК ​​НА СИТЕ ВРЕМИЊА? Несреќниот сопруг наместо нарциси како подарок на сопругата за Денот на вљубените и купил млад кромид

Мажите и цвеќињата понекогаш не се најдобрата комбинација. Сопругот Денот на вљубените го имал за плачење – откако на сопругата по грешка наместо нарциси и купил млад кромид. Несреќниот Џон Маск (53) дошол дома со букет за јадење и и рекол на својата збунета госпоѓа Дони да ги стави во …

Повеќе »

ИЗВИНУВАЊЕ – Не е точно дека починал Ристо Никовски: Тој е жив е здрав а причина за забуната е наслов на колумна!

Наслов на колумна за порталот Инфомакс предизвикала забуна и погрешна информација од долгогодишниот македонски активист Иван Џо Петревски кој ја вознемири јавноста во врска со амбасадорот Ристо Никовски, пишува „Експрес.мк“. Никовски е жив и здрав а информацијата за неговата наводна смрт која се прошири молскавично на социјалните мрежи каде стотици …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каков ГАФ на РФМ: Под чие знаме игра Никола Митревски?

Очигледно воодушевени од веста дека нашиот Никола Митрески е меѓу најдобрите голмани на ЕП, од РФМ не ја забележале грешката од ЕХФ туку по автоматизам го пренеле видеото со коментарите. Така името на Никола Митревски се наоѓа на две места (2 и 4) и на едно е со македонското а …

Повеќе »