(ВИДЕО+ФОТО) Пирс Броснан објавил што го воодушевува додека го снима продолжувањето на „Мама миа“

Познатиот актер на островот Вис, Хрватска, стасал пред две недели за да го снима продолжувањето од хит мјузиклот „Mamma Mia: Here We Go Again“
На Пирс Броснан многу му се допаднало на Вис, а за тоа сведочи токму неговиот профил на Инстаграм, каде редовно објавува фотографии од овој остров.
Броснан на островот Вис, Хрватска, стасал пред две недели за да го снима продолжувањето од хит мјузиклот „Mamma Mia: Here We Go Again“. Со него пристигнала и сопругата Кели Шеј Смит, а брачната двојка редовно одела во долги прошетки во текот на кои го истражуваат островот.

Home ward bound with a Croatian Harvest Moon low above our heads and rising…Photo by @dominiccooper


A post shared by Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial) on


Објавил фотографија на која тие двајца уживаат во пловидба со бротче, а се пофалил и со погледот од неговата хотелска соба. Неговите обожаватели биле воодушевени со призорот и ги интересирало каде е тој.


Веќе првиот ден по доаѓањето на Вис Броснан се одомаќил со локалното население со кое пиел кафе, а им го покажал и своето умеење со цртање.
Го снимил и’ залезот на сонцето, напишувајќи дека цела екипа ги проживува најубавите денови во својот живот.


Mamma Mia 2…here we go again ! Waiting for the sun at days end …having the time of our lives.

A post shared by Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial) on

Walks with Shiloh in the mountains of Malibu.

A post shared by Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial) on

…a room with a view …island of Vis Croatia …Mamma Mia, here we go again #2…

A post shared by Pierce Brosnan (@piercebrosnanofficial) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …