(ФОТО) ХУМАНИ – ЦЕЛИОТ СВЕТ И АПЛАУДИРА НА ДВОЈКАТА ОД ХОЛИВУД ЗА ОНА ШТО ГО ПРАВИ ЗА УКРАИНСКИТЕ БЕГАЛЦИ: Малкумина би го направиле ова!

Блејк Лавли и нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс ја поддржуваат Украина по руската инвазија, а парот решил да апелира за донации. Блејк и Рајан ќе го удвојат секој долар, до износ од еден милион долари. Со нивни пари помош ќе добијат двојно повеќе украински семејства, а ќе дадат и многу донации.
– Ве молиме донирајте со нас за украинските семејства на САД за УНХЦР – напишал Рајан со фотографија на Инстаграм, додавајќи:
„Ќе ги удвоиме вашите суми до 1. милион американски долари“, напишал тој, додавајќи линк (@usaforunhcr) за донација што води до страница за американската помош за агенцијата на ОН за помош на бегалците.

View this post on Instagram

A post shared by Blake Lively (@blakelively)


На страницата може да се донираат суми од 60, 120, 240 и 1.000 долари, како и други, произволни износи.
– 120 долари можат да заштитат осум семејства од временските услови – се наведува на страницата.
Актерите објавија линкови на своите Инстаграм профили, со што ги воодушевија нивните фанови.
„Честитки, најдобти сте“, „Ви благодарам, барем да има уште познати личности како вас“, „Ужасни работи се случуваат, благодарам што зборувате за тоа“, пишувало во коментарите.



©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на краткиот анимиран филм „Лисичката плетачка“

Во среда на 6 декември 2023 година, во Музеј на град Скопје во 18:30 часот, …