(ФОТО) Холивудски продуцент обвинет за убиство на архитектка и манекенка

Холивудскиот продуцент Дејвид Пирс е обвинет за убиство на мексиканската архитектка Хилде Марсел Кабралес Арзола и американската манекенка Кристи Џајлс во ноември минатата година.

This image has an empty alt attribute; its file name is dejvid-pirs-2-jpg.jpg
Во декември 2021. година, полицијата во Лос Анџелес ги уапси холивудскиот продуцент и поранешен актер Дејвид Пирс, снимателот Мајкл Ансбах и Брант Озборн во врска со смртта на две жени. Пирс е осомничен за убиство, додека Ансбах и Озборн се осомничени за соучесништво во убиство.


Имено, Џајлс на 13. ноември била оставена пред болница во Калвер Сити во Јужна Калифорнија, но набргу потоа починала. Два часа подоцна, нејзината пријателка Кабралес Арзола била однесена на вратата од болницата Цезар Вест Лос Анџелес, но девет дена подоцна, на 24. ноември, и’ таа починала.


Во двата случаи, три маскирани мажи биле видени како ги оставаат нивните тела надвор од болницата пред да тргнат со неозначено возило. Кристи Гилс починала од ефектите на мешавина од кокаин, фентанил, гама-хидроксибутерна киселина и кетамин.

Според судскиот совет, Хилда Марсела Кабралес Арзола починала од откажување на повеќе органи, а кај неа биле пронајдени кокаин, МДМА и други неодредени лекови. Гама-хидроксибутерна киселина е исто така позната како „лек за силување“, според американската Администрација за спроведување на дрога (ФДА).

Фото: Принтскрин/Marca

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …