(ФОТО) ГИ МИЈАТ РАЦЕТЕ ОД КРУНАТА – АНТИКРАЛСКА СВАДБА: Меган и Хари повторно ќе кажат ДА „на церемонијата на будење“, ПОГОДЕТЕ КОЈ НЕМА ДА БИДЕ НА ЛИСТАТА НА ГОСТИ?!

Откако ја прославија четвртата годишнина од бракот во мај, Меган Маркл и принцот Хари се подготвуваат повторно да кажат „ДА“, но овој пат тоа ќе биде во САД.
И покрај успехот на нивната прва венчавка – настан од 32. милиони фунти што го гледаа 1,9 милијарди луѓе – Меган нема желба да ја повтори венчавката на британска почва.

This image has an empty alt attribute; its file name is hari-i-megan-svadba.jpg
Војводата и војвотката од Сасекс планираат да ги обноват своите завети на „церемонија на будење во Америка“ и сакаат секој аспект од тоа да се разликува од нивната кралска венчавка во замокот Виндзор. Ова, тврдат нивните пријатели, е нешто на што се надеваат уште од почетокот на нивниот нов живот во САД, но првичните планови пропаднале поради пандемијата.
Причината поради која ја одложиле втората венчавка веројатно е прославата на платинестиот јубилеј на бабата на Хари, кралицата Елизабета.
„Тие сакаа да го избегнат негодувањето за кражба на рефлекторите и вниманието што би го одзеле од кралицата, но бидејќи ништо не ги кочи сега тие сакаат да ги обноват своите завети пред крајот на летото. Меган и Хари веќе гледаат на различни места и откриваат каков тип на церемонија ќе имаат, како и колку гости ќе поканат“, тврдат нивните пријатели.


This image has an empty alt attribute; its file name is kralica-so-hari-i-megan.jpg
Кој е на списокот на гости?

Веќе е познато дека на списокот на гости ќе се најде и мајката на Меган, Дорија, воедно и единствениот член на семејството. Хари и Меган ќе ги поканат и блиските американски пријатели актерката Кетрин и Фостер и нејзиниот сопруг Дејвид Фостер, продуцент и музичар, исто така актерката Џенин Гаванкар, веројатно Пријанка и Ник Џонас. Не сметаат на претставници на британското кралско семејство!
Тие планирале да напишат завети за нивните деца Арчи (3) и Лилибет (1) и настанот да го претворат во голем семеен одмор, кој всушност ќе биде нивниот втор меден месец.
Засега е познато и дека венчавката нема да се одржи во нивната луксузна вила, наместо тоа решиле да ја одржат некаде „каде што е порурално, природно, иако подеднакво гламурозно“. Хари навивал за Џексон Хол во Ајдахо, островите во близина на брегот на Флорида и Мејн.


This image has an empty alt attribute; its file name is hari-i-megan-srekni.jpg
Пријателите кои ќе дојдат на венчавката, исто така, велат дека Хари „секогаш ќе ја почитува и ќе има посебен афинитет за земјата од која е родена“, дека тој и Меган Маркл „го чуваат споменот на нивната венчавка во Велика Британија и покрај драмите што ја засенија“.
„Пуштањето корени и покажувањето посветеност на сегашното место на живеење на Хари, каде што ќе се одгледуваат нивните деца, е нешто што е важно за двајцата“.


Инаку, принцот Хари ја чека промоцијата на својата автобиографија по втората венчавка.
„И затоа брзаат со новата свадба. И’ двајцата се супер возбудени да го направат ова. Сега тие се позаљубени од било кога и се горди на се што поминале заедно во изминатите четири години. Повторното кажување на заветите е убав начин сето тоа да се подвлече“, ги објаснуваат упатените причините за венчавката.

Извор: Heat World

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Хармонија“ концерт на македонската филхармонија со маестро Мануел Хернандез – Силва и солистот Драган Ѓорѓевиќ

Во четврток, на 22 февруари 2024 година, во Македонската Филхармонија, со почеток во 20:00 часот, …