НА ПРВ ПОГЛЕД СОСЕМА ОБИЧНА ФОТОГРАФИЈА! Но, портретот на заљубен млад пар крие СТРАШНА ТАЈНА, погледнете подобро!

Фотографија која на прв поглед изгледа сосема нормално, но крие мрачна тајна!
Веројатно ќе сакате да спиете со запалени светла откако ќе ја погледнете оваа морничава фотографија, која не би ве исплашила толку многу додека не ја слушнете мрачната приказна зад неа.
Фотографијата која го згрози светот е создадена во 18. или 19. век, како што стои во описот, а припаѓа на една од 20-те најстрашни слики во светот.
На прв поглед, сликата изгледа сосема нормално. На сликата се гледаат жена и маж, кои се гушкаат и се потпираат еден на друг. Жената е убаво нашминкана и облечена, како и нејзиниот сопруг. Човекот има блага насмевка и изгледа дека двајцата гледаат во камерата, но зад фотографијата се крие огромна тајна.
Всушност, жената на сликата е мртва. Според описот на фотографијата, сопругот ја направил фотографијата два дена откако починала неговата сопруга. Не е познато како жената починала и која била причината за смртта.

Погледнете ја застрашувачката фотографија:


Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …