(ФОТО) Даниел Кајмаковски го покажа синот – Давид е копија на тато

Популарниот македонски пејач Даниел Кајмаковски, пред осум месеци стана татко.

Иако ретко објавува фотографии од своето семејство, сепак овој пат тој одлучил да ги почести своите фанови и објави фотографија од неговата сопруга и нивното бебе, малиот Давид Кајмаковски на рутински преглед на доктор.
Во коментарите под фотографијата фановите пишуваа дека малиот Давид е вистинска копија на Даниел.


Vo Sante kako doma <3 selfie so Dr. Maja hehehe <3 rasteme rasteme #8meseci #semejstvo #santeplushospitalsgroup

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Reflections е новата љубовна приказна на Yon Idy

24.6.2024, Скопје – По успехот на Walk Away, младиот кантавтор Yon Idy го објави најновиот …