(ФОТО) Чудо од лек за заштита од инфаркт и лекување на целиот организам

Рецепт за лекување на целиот организам!

Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, превенира од инфаркт, и се смета дека помага при лекување на рак…Чудо од лек од едноставни состојки…
Состојки:
15 лимони
12 главички лук
1 кг мед
400 гр. пченични никулци
400 гр ореви
Подготовка:


Земете 400 гр необработена пченица и ставете ја во чиста стаклена тегла. Наполнете ја со вода и оставете да отстои 10-12 часа. Покријте со газа. По 10-12 часа процедете низ газата и добро измијте ги зрната. Еден ден подоцна ќе се појават никулци со големина 1-2 мм.
Во машина за мелење месо, сомелете ги заедно со лукот, оревите и пченицата со никулци.
Потоа, измелете 5 лимони заедно со кората, и додајте ги во смесата. Од останатите 10 лимони само сокот се додава во смесата.
На крајот се додава медот. Смесата се префрла во стаклени тегли. Се чува во фрижидер.
Се користи откако ќе отстои 3 дена.
Овој лек го лекува целиот организам и сите болести!
Како се конзумира:1-2 супени лажици 30 минути пред секое јадење (3 пати на ден).
За лекување на рак се зема на секои два часа по една лажица.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мила Србиноска гордо го вее македонското знаме на Европското првенство во хип хоп по освоениот бронзен медал

Вчера (23.06.2024) започна Европското првенство во хип хоп во Жнин, Полска – „HIP HOP BATTLE …