ДНК, Мартинијан, Туна, Пајак и Лара на мега концертот по повод ослободувањето на Куманово

Мега концертот по повод „11ти Ноември“ – Денот на ослободувањето на градот Куманово, ќе се одржи во очи празникот, на 10 ноември 2023 (петок), на Градскиот плоштад во Куманово со почеток во 20:00 часот.

Како и секоја година, во комплетна организација на Фондацијата за култура и спорт „Куманово“, а, под покровителство на Градоначалникот и Советот на Општина Куманово, со пригодна културно – уметничка програма ќе се одбележи роденденот на градот.


Концертот ќе го отвори младиот и талентиран МАРТИНИЈАН КИРИЛОВСКИ. По него ќе настапат сопствениците на најголемиот хит во Македонија – „Bella“, ПАЈАК И ЛАРА. А, поради тоа што Куманово е мултиетнички град, годинава ќе гостува и мега популарната ТУНА, кралицата на албанската поп музика, како и легендарните ДНК, кои веќе 20 години успешно творат на македонската музичка сцена и важат за најпопуларното дуо во државата.

 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Дванаесетте месеци“ – куклена претстава во Театарот за деца и младинци

Денес во Театарот за деца и младинци во Скопје, со почеток во 19:00 часот, најмладата …