ТВ ЕКРАН

Убава вест: Пронајдена е струмичанката Жулиета Максудова

По објавата за струмичанката Жулиета Максудова дека е исчезната пред два дена, на Фејсбук се појави убава информација за неа. 39. годишната Жулиета е пронајдена, информираат најблиските, но воедно и’ се заблагодаруваат на сите оние кои помогнале во потрагата!

Повеќе »

(ФОТО) Македонија под снежна покривка – снег како среде зима…

Утрово вистинска снежна идила на Попова Шапка. Се забели познатиот скијачки центар.Од фотографиите можете да видите дека има десетина сантиметри снег…вистинска зимска снежна идила на почетокот на октомври… Впрочем се’ се случува како што најавија метеоролозите – снег на повисоките планини…

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал – Полицајци силувале тинејџерка: „Животот ми се распадна, ме ставија во комбе и ме силуваа 45 минути“

18.годишната тинејџерка од Бруклин обвинила двајца полициски детективи дека ја силувале по приведувањето поради поседување на дрога. “Животот ми се распадна. Силувањето ме уништи. Кога ќе видам полицаец ме фаќа паника”, вели 18.годишната Ана Чемберс. Двајцата осомничени детективи се суспендирани и одземени им се пиштолите и значките. Внатрешната контрола моментално …

Повеќе »

Македонија осамна со снег:Погледнете каде вее утринава

Како што беше најавено веќе од овие утрински часови поради спуштањето на невообичаениот студен воздух од север врнежите од дожд на планините над 1.500 м.н.в има врнежи од снег каде се формира снежна покривка. Особено снег паѓа во северозападните планински предели па така ова утро под вистинска снежна бајка осамна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сабота: „Урбан блок“ со нови теми!

Во денешното издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – разговор со доктор Тихомир Цветковиќ на тема капилари – причината за нивното појавување и како да ги третираме – како да го намалите стресот со јога вежби – ве водиме во Мароко

Повеќе »

(ВИДЕО) Најновиот „Квадрат“ со нови теми за вашиот дом!

Во недела во 11:30, можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ ќе можете да видите: – како стариот мебел да го претворите во нов – како функционира паметната трепезариска маса – …

Повеќе »

Тажна вест за обожавателите: Новата сезона на „Игри на престолите” ќе се снима до лето, првата епизода во 2019 година

Иако новата сезона на мегапопуларната серија „Игри на престолите” ќе има најмалку епизоди досега, продуцентите имаат полни раце работа како и во претходните сезони. Како што откриваат актерите, осмата сезона ќе се снима до идното лето, а емитувањето на првите епизоди ќе започне во 2019 година. Лијам Канингам, кој го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори?

Во недела од 20. часот на телевизија „Телма“, новите „Фчерашни новости“ ви носат… • Фчерашни истражуваат: Кој е најголемиот проблем на Македонците? • Скандал: Запалено возилото на претседателот на позната месна заедница • Фчерашни анализа: Какви коефициенти имаат партиите на престојните локални избори Не заборавајте, третата сезона на пародичните вести, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Масакрот во Лас Вегас низ снимка на полициска камера

Снимката на полициската камера открила хаос во Лас Вегас во времето додека полицијата се обидувала да го открие местото од кое доаѓаат куршумите, а посетителите на концертот се обидуваат да ги одбегнат.

Повеќе »