ТВ ЕКРАН

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

17:00 HRT 2 „Грабнувањето на Хајнекен“ (трилер, криминалистички, историски 2011) Содржина: Амстердам, 1983. Група млади престапници го киднапира Алфред Хајнекен, еден од најбогатите пивари во светот и секако највлијателен човек во Холандиа, и бараат откуп за него. Киднаперите го понижувале славниот магнат 21. ужасни денови, колку што го држеле окован …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

13:16 Fox Movies „Шест дена, седум ноќи“ комедија, авантура, акција 1998) Содржина: Робин Монро и нејзиниот дечко Френк тргнуваат на одмор на зафрлен и осамен остров. Тие се во врска веќе три години, и Френк на патувањето ја запросува Робин и таа ја прифаќа неговата понуда. За еднодневно фото-сафари на Тахити …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 12:35 „Господар на венчавки“ (комедија, љубовен  2015) Содржина: Даг Харис е симпатичен но општествено неприлагоден младоженец со проблем: тој нема кум. Бидејќи за помалку од две недели треба да се ожени со девојката од неговите соништа, Даг оди кај Џими Калахан, сопственик и директор на компанијата „Кум“, која пронаоѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес кабелски канали

17:30 Prva Plus „Оркански висови“ (драма, љубовен 1992) Содржина: Хетклиф е момче кое како малечок е усвоен од страна на богатиот земјопоседник Ерншоу. За време на растењето Хетклиф се вљубува во ќерката на Ерншоу, Кети, но братот Хенри не сака да го прифати како дел од семејството. По смртта на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови кабелски канали

14:50 TV 1000 „Едвард и Волис“ (драма, љубовен, историски 2011) Содржина:Приказна за две ранливи, но решителни жени – Вал Винтроп и Валис Симпсон – кои ги одвојува повеќе од шест децении. Во 1998. година осамената Њујорчанка, Вал Винтроп е опседната со ултимативна љубовна приказна: абдикцијата на кралот Едвард Осми од британскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови на HBO

HBO 16:00 „Со овој прстен“ (комедија, романтичен 2015) Содржина: По венчавката на пријателката Елиз, во новогодишната ноќ, Триста – кариеристка и ловец на таленти, Вивиан – успешна колумнистка во озборувачки магазин, и Амаја – глумица во раст, прават пакт да се омажат во наредната година , или барем да најдат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови кабелски канали

16:14 Cinemania „Два дена во Париз“ (комедија, драма, љубовен 2007) Содржина: Сакале патувањето во Париз да ја врати нивната љубов, а потоа во Париз ги сретнуваат нејзините родители и нејзините бивши љубови. Француско-американскиот пар, Французинката Марион и Американецот Џек, се обидуваат да ја обноват својата врска со патување во Европа. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 13:00 „Пеколни улици 6“ (акција, криминалистички, трилер  2013) Содржина: Ван Дизел, Пол Вокер и Двејн Џонсон ја предводат актерската екипа во овој глобален блокбастер заснован на брзи трки. Откако грабежот на Рио од страна на Дом и Брајан, го уништила царството на мафијата и на неговата екипа и донела …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 14:20 „Затворена“ (драма, криминалистички 2015) Содржина: Филмот се заснива на чудесна вистинска приказна која го привлекла вниманието на целата нација.Тоа е напната драма за духовен судир на два уништени животи. Брајан Николс го гони полицијата додека се обидува да се зближи со новородениот син, па ја држи Ешли Смит, …

Повеќе »