Сцена

(ФОТО) Нова жртва од планинарење: Македонскиот модел Александар Грујовски почина при пад од карпа

Македонскиот модел и фитнес-тренер, Александар Грујовски, кој се појавуваше и во спот на Тамара, бил пронајден мртов на Малта, пишуваат странските медиуми. Според првичните извештаи на полицијата, Александар паднал од височина, односно се лизнал од карпа кај заливот додека се шетал со својата девојка. „Полицијата и медицински тим беа повикани …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонецот кој порано „не беше квалитетен“ сега освојува на „Ѕвездите на Гранд“

Македонскиот преставник Мартинијан Кириловски својот настап го почна со пијано верзија на хитот „Не даш ми мира“ од Жељко Јоксимовиќ, а потоа продолжи на македонски со „Во коси да ти спијам“ на нашиот легендарен пејач Тоше Проески. Публиката му довикуваше дека е фантастичен, а жирито му даде зелено светло за …

Повеќе »

„Бикини Мун“ на Манчевски  освои награда во Португлија

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Бикини Мун” ја освои Специјалната награда на жирито на фестивалот „Фантаспорто“ во Порто, Португалија, каде изминатава недела ја имаше својата европска премиера. Ова е прва награда за петтиот филм на најнаградуваниот македонски режисер. Манчевски на Фантаспорто пред две години беше лауреат на наградата за животно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Александра Јанева преработи балада на Anne-Marie

Александра Јанева повторно ги израдува своите фанови подарувајќи им ново акустично видео. Овојпат на нејзината фејсбук страница се појави преработка на балада од мегапопуларната Anne-Marie, еден од најкарактеристичните вокали на денешницата. Песната „Then” се наоѓа на албумот првенец кој треба да излезе на 27. април годинава. Видеото е направено во …

Повеќе »

(ФОТО) Љубов е тоа не е играчка: Слаткар и Сања повљубени од било кога!

Слаткар е најромантичниот фраер во Македонија – само тој може ваков генијален подарок да и подари на својата сопруга за 8-ми март Марко Маринковиќ – Слаткар на 8.март ќе го објави својот нов спот во кој главната улога ќе ја има неговата сопруга Сања Николиќ. New Single – Luda Romantika …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Оскар 2018: Триумф на филмот „Облик на водата“

Филмот „Облик на водата“ на мексиканскиот режисер Гилјермо Дел Торо е голем победник на 90. церемонија на доделување на Оскарите, награда на Американската академија на филмските уметности и науки, одржана ноќеска во Долби театарот во Лос Анѓелес. #Oscars: @ShapeOfWater wins Best Picture https://t.co/O3ulJx7OFp pic.twitter.com/YEZYku20dX — Hollywood Reporter (@THR) March 5, …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез: Мини кое ретки жени би се осмелиле да го носат

Џенифер Лопез е љубителка на женствени парчиња за облекување кои ги нагласуваат нејзините адути. За своето последно издание добила големи пофалби, поточно за розовиот мини фустан на брендот Gucci. Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил споделила атмосфера од снимањето на натпреварувачкото танцувачко шоу „World of Dance“ каде има улога на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Магично: Изведба на „Македонско девојче“ од хор во Јордан

Една од најпознатите песни на Јонче Христовски, „Македонско девојче“, како дел од репертоарот на музичкиот ансамбл „Дозан ва автар“ од Јордан, која промовира хорска музика и иновативна изведбена уместност, беше изведена на 7 и 8 февруари во театарот во главниот град Аман, јавува Експрес. Заслугите за тоа се на браќата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Втора шанса: Феј Данавеј и Ворен Бити повторно ќе го прогласат победникот!

Легендарниот глумец и неговата колешка Феј Данавеј, вчера, до доцна во ноќта биле на проба во „Долби театарот“, а наводно се подготвуваат да го „исправат“ минатогодишниот бомбастичен гаф… Актерскиот пар минатата година на сцената на 89. доделување на наградите Оскар ја прослави 50. годишнината од култниот филм „Бони и Клајд“. …

Повеќе »