Сцена

(ФОТО) Се’ за најмладите: Телефонот на Меланија и Доналд на Бадник не престанал да ѕвони, а Божик го минале со внуците на претседателот

Американскиот претседател Доналд Трамп заедно со првата дама на САД Меланија Трамп вчера на Бадник направиле гест кој го стопли срцето на милион деца ширум САД. Двајцата преку телефонски повици им одговарале на децата каде во моментов се наоѓа Дедо Мраз. Семејството Трамп директно од дневната соба на својот имот …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Бремената Ева Лонгорија во прегратка на сопругот

Познатата глумица е веќе неколку месеци бремена,а веста ја потврдил и нејзиниот гласноговорник. Таа со сопругот Хозе Бастон чека син. Бившата „домаќинка“ и нејзиниот сопруг Хозе Бастон се пресреќни поради нејзината бременост. Така Ева во 43. година првпат ќе стане мајка. Двојката е заедно од 2013. година. Во 2015. во …

Повеќе »

Ненадејно почина фолк-пејачот Зоран Дамјанов

Утрово почина пејачот Зоран Дамјанов, кој долги години твореше на музичката фолк-сцена. Причинaта за смртта засега не е позната. Од пејачот од Кавадарци преку социјалните мрежи се простуваат пријателите и колегите, со коментари дека ќе го паметат како еден од најталентираните македонски пејачи.

Повеќе »

Драган Бјелогрлиќ спасил 11. годишно момче од смрт

Во српските медиуми се појави веста за херојскиот подвиг на актерот Драган Бјелогрлиќ, кој во петокот спасил 11. годишно момче Лав Томиќ од сигурна смрт. Лав и неговиот брат близнак Вања во петокот околу 13. часот тргнале од дома во училиште. Вања тргнал напред, а Лав останал да ја заклучи …

Повеќе »

AXWELL & INGROSSO и DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE- ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING и OHRID CALLING 2018!!!

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso и Dimitri Vegas & Like Mike, доаѓаат за прв пат не само во Македонија, туку и во регионот, идното лето во 2018-та година, и тоа: Axwell & Ingorsso како хедлајнери на Skopje Calling …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Една година без Џорџ Мајкл: Во тешка депресија поради криење на вистината

Џорџ Мајкл цел живот носел товар на тоа дека ги разочарал родителите, поради што се лекувал од депресија. Кога сфатил дека не е бисексуалец и дека го привлекуваат само мажи, почнал да се дрогира… „Може, мислам дека му нема помош. Син е, ладен и укочен“ викал во шок Фади Фавез …

Повеќе »

(ФОТО) Прва расистичка навреда за Меган Маркле од кралското семејство

Принцезата Мишел од Кент, членка на британското кралско семејство и се извинила на јавноста бидејќи на расистичка основа ја навредила глумицата Меган Маркле, идната сопруга на принцот Хари, Членката на кралското семејство се извинила затоа што на божиќниот ручек во Бакингамската палата во присуство на Меган Маркле носела навредлив накит. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоко Ѓорчев концерт – „My way“:„Емотивен предизвик“ на свој терен!

Утре во Центарот на култура „Ацо Ѓорчев“ во Неготино, Ѓоко Ѓорчев ќе има концерт заедно со неговите пријатели – Кристина Палија (сопрано вокал), Ирена Крстевска Стевановски (вокал), Филип Стевановски бенд… „Многу сум среќен што ќе имам концерт токму на Божик.И тоа во мојот роден град, на сцената, на оние исти …

Повеќе »

(ФОТО) Убавици и „ѕверови“: 10. докази дека на жените не им е битен изгледот на мажот

Не е тајна дека мажите паѓат на изгледот на жената, но затоа вниманието на жената ќе ги привлече квалитетите на мажот. Во продолжување погледнете ги доказите за тие тврдења… Многу истражувања покажале дека на повеќето мажи најбитен им е изгледот на жената. Припадници на машкиот пол на ова тврдење веројатно …

Повеќе »