Tag Archives: спот

(ВИДЕО) „Дај ми фидбек” – новитет на бендот „Фидбек” кој е еден од ретките со квалитетна авторска музика кај нас

„Фидбек бенд” ја објавија новата песна за која снимија и спот. Момците од бендот, пред празниците решија да промовираат уште едно свое авторски дело. „Дај ми фидбек” е комплетно на Драган Ристовски, односно негови се текстот, музиката и аранжманот, додека видеото го изработи „Вертиго Креатив”. „Спотот се снимаше на неколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се вратила Аврил Лавињ: Преслушајте го првиот синг во многу емотивниот и искрен спот за нејзината тешка болест!

Поп рок пејачката Аврил лавињ, како и што ветила, се вратила на музичката сцена. Ѕвездата од Канада последните неколку години не била во јавност ниту снимала бидејќи патела од Лајмска болест. „Последните неколку години ги минав дома, болна, борејќи се против Лајмската болест. Тоа беа најлоши години од мојот живот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) The Mole Pack – нов блуз подем на македонската музичка сцена

„Дружете се, сакајте се, и слушајте добра музика“, велат The Mole Pack Нов бран на музички креации е во подем од новосоздадениот авторски бенд “The Mole Pack”. Бендот штотуку го сними својот прв албум “Gambling Man” кој е инспириран од прогресивната блуз-рок сцена од доцните 1960-ти и раните 1970-ти години. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со помош на Витаминка нов спот и најава на концерт на Владо Јаневски

Владо Јаневски по пауза од речиси 10 години, ќе одржи голем концерт во живо во Охрид и тоа на веројатно најсоодветната локација за неговиот тип на музика, Антички театар, на 02. август. Вечерта на Илинден со почеток од 22. часот, публиката ќе може да ги слушне апсолутно сите хитови на …

Повеќе »

(ФОТО) Директорка на скопска фирма флертуваше со сите членови на еден наш бенд, но на крај … ?

Директорка на скопска фирма флертуваше со сите членови на еден бенд, незнаејќи кои се и што работат, се’ додека не заврши на еден настап на групата … Така почнува приказната за спотот на момците од „Хепи енд“, кои периодов активно се посветија на својот проект, прва песна и спот. Видеото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спот за кој говори цел свет: „Не е можно да се тргне погледот“

Американскиот рапер Чајлдлиш Гамбино со спотот за синглот „Ова е Америка“ предизвикал дебати ширум светот како и безброј написи кои објаснуваат што всушност се случува во спотот. Се’ започнува со столче и гитара и на прв поглед празен хангар. На столчето му приоѓа црнец, го зема инструментот и почнува да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пепа со јасна порака:„Стоп за насилството врз жените!“

„Стоп за насилството врз жените“ – оваа моќна порака, полна со подршка за жените, овој пат преку својата најнова песна и спот ја испрати Пепа Димитрова. „Лага“ е нејзиниот најнов сингл, чиј комплетен автор е Владимир Дојчиновски, а спотот е дело на Александар Ристовски – Принц, снимен во Скопје. Ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ај Кју“ ја претстави песната за Евровизија!

Како што беше најавено на централниот дневник, вечерва нешто пред 20. часот МРТ ја претстави „Lost and Found“ со која „Ај Кју“ ќе не претставуваат на „Песна на Евровизија“ во Португалија. Не би сакале веднаш да коментираме за песната или спотот па ви препуштаме да ја слушнете и да го …

Повеќе »

Вечерва, на националниот дневник, МТВ ќе ги претстави песната и спотот на „Ај Кју“ за Евровизија

МРТ спотот на „Ај Кју“, македонскиот претставник на „Песна на Евровизија 2018“ во Лисабон, Португалија, ќе го претстави вечерва во централниот дневник… Песната ќе биде промовирана со видео запис во Дневник 2 на МРТ со почеток во 19:30 часот. Режисер на видео спотот е Јован Куциновски. Автор на музиката и …

Повеќе »