Tag Archives: спот

Спотот на „Ај Кју“ ќе биде претставен на 11. март во централниот дневник на МРТ!

Како и што доликува, МРТ спотот на „Ај Кју“, македонскиот претставник на „Песна на Евровизија 2018“ во Лисабон, Португалија, ќе го претстави на 11. март во централниот дневник… Бојан и Марија од „Ај Кју“, кои се македонски евровизиски претставници, беа во Лисабон. Тие таму ја снимаа својата евровизиска видео-разгледница. Според …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сузана Гавазова сними спот за песната “Опасна за око” од „Роса Фест“

Спотот го сними во соработка со „Арт Студио продукција“. Автор на музиката на „Опасна за око“ е Борче Димитров, стиховите ги напиша Орце Зафировски, додека аранжманот и продукцијата ги направил Дејан Момировски. Гавазова песната на фолк фестивалот „Роса 2017“ ја изведе заедно со блех оркестарот на популарниот Џамбо Агушев, кој …

Повеќе »

(ФОТО) Бобан Цаневски сними спот за баладата „Љубов забранета“

Фолк пејачот Бобан Цаневски, деновиве сними спот за баладата „Љубов забранета“, а промоцијата се очекува наскоро. „Спотот се снимаше во соработка со „Арт продукција“, во еден скопски клуб, со повеќемина мои колеги и соработници, на кои сум им премногу благодарен. Снимањето траеше цел ден, а готовиот производ се надевам дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снеже Радичевска со спот го најавува првиот солистички албум!

Спотот „На сред село, чешма шарена“, е снимен на внимателно избрани локации, за да вистински се долови суштината на песната, која е само уште еден показател дека имаме непресушен извор од каде „излегуваат“ навистина убави македонски песни. „Спотот се снимаше во Лешочкиот манастир и во селото Беловиште, тетовско, и се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новиот видео запис на Шакира и Малума за 5. дена има скоро 20. милиони прегледи

По хитот „Chantaje“ Шакира и Малума повторно се здружија и снимија видео запис за песната „Trap“. Видеото за само еден ден имаше 7 милиони прегледи на Youtube, а сега речиси 20 милиони прегледи. Инаку, спотот е снимен во црно – бела екранизација, а во продолжение можете да го погледнете најновото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Давид Темелков „се вљубил“ на снимањето на спотот во Венеција

Давид Темелков, наводно, се вљубил во ’главната глумица’ од својот нов спот… Улиците и каналите на градот на љубовта, изминатите денови „сведочеле“ на страсните прегратки и нежности на Давид Темелков и атрактивната Сара Спинчиќ. Наводно, за време на снимањето на спотот за песната „Љубави“ во која Сара ја има главната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пејачката оди зад решетки: Поради експлицитни кадрови во спотот осудена на две години затвор!

Шаима Ахмед оди зад решетки. Поради спорните кадрови судот одлучил да ја лиши од слобода на дури две години. Секси призорите на Шаима Ахмед, попозната како Шима го запалиле интернет, но и ја кренал полицијата на нозе. Популарната египетска пејачка минатиот месец била уапсена поради спотот „кој поттикнува на разврат“ …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна која го шокирала Балканот: Познат пејач барал лешеви за да ги изнајми на еден ден!

Потегот на хрватскиот музичар многумина оставил во шок! Имено, Филип Диздар посетувал места покрај Загреб за да пронајде леш кој би го користел за снимање спот. Малку е да се каже дека оваа приказна го вџашила регионот. Пред некое време сакал да екранизира една од своите песни и за тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Некст тајм“ со импресивен спот за песната „Слушам кај шумат шумите“

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста во Драмскиот театар во Скопје го претставија својот најнов музички проект на кој никој не остана рамнодушен. Станува збор за преработка на старата револуционерна македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“. Една од нашите најубави …

Повеќе »